YouTube Reklam Kampanyaları Varsayılan Olarak “TV Ekranları”nı Hedefleyecek!

Youtube ConnectedTV, YouTube TrueView ve ön reklam kampanyaları için, TV ekranları hedefleme, kullanıcı arayüzünde bir cihaz türü olarak etkinleştirilir ve yakında API aracılığıyla da raporlanabilir.AdWords API özellikleri 8 Ocak’tan itibaren kullanıma sunulacak . API ile “ConnectedTV”, masaüstü, tablet ve 30004 kimliğine sahip mobil cihazlarla birlikte yeni bir platform adı olarak görünecek. Bağlı TV raporları API aracılığıyla CONNECTED_TV adlı Cihaz segmenti ile erişilebilir.

Çok yakında AdWords API kullanıcıları, YouTube kampanyaları için bağlı TV hedefleme performansını raporlayabilecekler.

API kullanılabilirliği Ocak 8. TV hedeflemesi için AdWords API özellikleri 8 Ocak’tan itibaren kullanıma sunulacak . API ile “ConnectedTV”, masaüstü, tablet ve 30004 kimliğine sahip mobil cihazlarla birlikte yeni bir platform adı olarak görünecek. Bağlı TV raporları API aracılığıyla CONNECTED_TV adlı Cihaz segmenti ile erişilebilir. Görüntülü reklam kampanyaları için, API, TV hedeflemesini raporlamak ve yönetmek için kullanılabilir.

TV ekranlarını varsayılan olarak hedefleme. Google, bu sonbaharda hedeflenen bağlantılı TV envanterini açtı. Ekim ayında Görüntülü Reklam Ağı ve Video 360’ı hedefleyen reklam için bir cihaz türü olarak “TV ekranları” ekledi ve Kasım ayı ortasında Google Reklamları’nda sessizce yayınlandı. Bu, tüm YouTube TrueView (marka bilinirliği, alışveriş ve eylem için) ve tampon reklam kampanyalarının artık otomatik olarak bağlı TV envanterini hedeflediği anlamına gelir.

TV ekranları envanteri nerede? TV ekranları cihaz türü, akıllı TV’lerde YouTube kanal envanterini, üst kutuları, oyun konsollarını ve AppleTV, Chromecast ve Roku gibi akış cihazlarını hedefler.

Hangi tür bağlı TV cihazlarının reklamların yayınlandığını göremezsiniz, ancak Reklamların Gösterildiği Yerleşim raporunu cihaza göre segmentlere ayırarak videolarınızda hangi YouTube kanal içeriğinin TV ekranlarının yanında göründüğünü görebilirsiniz.

TV ekranları cihaz türü nasıl yönetilir. Teklif değiştiriciler, TV ekranları cihaz türü için, masaüstü, mobil ve tablet gibi diğer cihaz platformlarında olduğu gibi,% -90 ila +% 900 arasında çalışır.

Neden umursayasın ki? Mobil cihaz hala YouTube görüntüleme için baskın bir platformdur, ancak daha fazla kişi, televizyonlarında YouTube’u izlemek için daha fazla zaman harcıyor. Google’ın Haziran ayı verileri, kullanıcıların günlük olarak TV ekranlarında 180 milyon saatten fazla YouTube izlediğini gösterdi. YouTube kampanyalarının TV cihazlarına genişletilmesi, kampanyalar için daha fazla erişim ve sıklık anlamına gelebilir, ancak video reklamverenlerinin izlemesi gereken başka bir faktördür.

Kasım ayı ortasından bu yana video kampanyalarınızda cihazınızın arızalarına bir göz atmadıysanız, şimdi TV ekranlarının nasıl performans gösterdiğini görmek ve herhangi bir teklif ayarlaması yapıp yapmamayı düşünmek için iyi bir zaman.

Bir önceki yazımız olan Google Görüntülü Reklam Kampanyaları için 3 Potansiyel Özellik başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yazın