WordPress Uzmanı

Profesyonel WordPress Uzmanı

Profesyonel wordpress uzmanı nedir diye soran birine, wordpress konusunda kendini kanıtlamış ve wordpress uzmanlığı ve iş ilanları kategorisinde işlem yapan kişilere verilen genel addır. WordPress uzmanı olmak, bu işi ajans veya freelance wordpress uzmanı olarak yapmak sadece bir tercihtir. WordPress uzmanları,bir çok konuda da kendilerini yetiştirmiş bireylerdir.

Web sitesi kurarken dikkat edilecek şeylerin başında gelen ilk adım bir uzmandan yardım almanızdır. Kaliteli içerikler üretip donanımlı bir web sitesi sahibi olmak için WordPress uzmanı ile birlikte hareket etmeniz gerekir. Kuracağınız siteyi belirledikten sonra wordpress uzmanı size iyi bir yazılım sistemi hosting ve domain alarak işe başlayacaktır. Yani seçtiğiniz siteye uygun alan belirleme işini yaparak sitenizi oluşturacaktır. Son derece işinize yarayacak yazılım sistemini ve alanını kuracak olan bu kişiler işinizi kısa zamanda büyütmenize avantaj sağlar.

WordPress uzmanı nedir?

WordPress uzmanı nedir? diye aklınıza takılmışsa eğer, wordpress alanında kendini kanıtlamış ve wordpress konusunda hemen hemen herşeyi yapabilen kişilere denilmektedir.Bu uzmanlar genelde ya freelance wordpress uzmanı olarak çalışmaktadır veya cetinkayaajans.com gibi kurumsal olarakta yapmaktadır. wordpress uzmanı, referansları olan kişilerdir.Çünkü binlerce işlem gerçekleştirmiş ve bu işlemleri de başarıyla yapmaktadırlar. WordPress web tasarım alanında profesyonel işlemler gerektirir.Firma olarak sizlere woocommerce uzmanı ihtiyacınızı sitenizin en iyi olacak şekilde sunulmaktadır. WordPress referansları da oldukça bulunmaktadır. Aşağıdaki sorulara yanıt veren ve uygulama olarak ta bunu gösteren kişi veya firmalar wordpress uzmanıdır.
wordpress nedir?
wordpress nedir kısaca?
wordpress nedir nasıl kullanılır?
wordpress nedir ne işe yarar?
wordpress nedir nasıl kurulur?
wordpress tema nedir?
freelance web tasarımcı nedir?
webmaster kişisel web sitesi nasıl yapılır?
wordpress web tasarım dersleri
wordpress site kurma
wordpress site düzenleme
2018 wordpress dersleri veren kişiler

WordPress Uzmanı Site Kurarken Gerekli midir?

Web sitenizi oluşturmanızda büyük faydası olacak wordpress uzmanları kurulum aşamasında çok gereklidir. Seo uyumlu mükemmel bir donanıma sahip marka yapacağınız bir isim ve site oluşturabilmeniz açısından wordpress uzmanı oldukça fazla işinize yarayacaktır. En uygun alanı seçtikten sonra sitenizin içeriğine uygun tema ve sitenizle ilgili içerikler yükleyerek sitenizi oluştururlar. Sizin yapacağınız şey ise; sitenize giriş yaparak hangi bölümde ne olmasını istediğinizi söylemenizdir. Genel bakımdan müşterinin düşünmediği ya da aklına gelmediği konularda bile daha fazla içerik oluşturarak yaptıkları web siteler uzun soluklu bir çalışma ortamını da beraberinde getirir. WordPress uzmanı günümüzde programcı olarak veya yazılımcı olarak nitelendirilen kişilerdir. Hemen hemen her firmaya gerekli olan hizmetin doğru kalitede olmasını sağlayacak çalışmalar yaparlar. Devamlı olarak sitenin güncellenmesi ve aktif kalması için çalışmalar yaparlar. Php içerikli yazılımla çalışarak birçok web tasarım dillerini bilmektedirler. Birçok wordpress uzmanı bu konuda çalışmalar yaparken site kurulum aşamalarını da öğretmiş olur. Lakin uzman kişiyle normal bir bireyin çalışması aynı kalite de olmaz.

WordPress Uzmanlık Alanı

İnternette gezinirken tıkladığınız sitelerin oluşum sırasında yapılan işlemler işinin ehli wordpress uzmanı tarafından yapılmaktadır. Site kurarken iletişim sağladığınız bu kişiler size yabancı olarak hiç bilmediğiniz konularda iş yapıyormuşçasına çalışmalar yapsa da aslında herkes tarafından bilinen hizmetleri yapmaktadır. Web site kurmak kolay gibi gözükse de aslında meşakkatli bir işlemdir. Çünkü firmanın hangi ürünleri satacağı veya hangi konuda çalışmalar yapacağı çok önemlidir. Yapacağınız işe göre en uygun sitenin oluşturulmasını sağlayan bu kişiler erişim sağladığınız sitelerin alt tabanını oluşturan uzmanlardır. Aynı zamanda sitenin ön sıralara çıkmasını sağlayacak seo uyumu kullanmaları sitenin kaliteli olmasını da sağlayacak bir işlevdir.

Bunların dışında site kurmak isteyen bireylere yardımcı olmak amaçlı bilgi paylaşımları da yapan bu kişiler basit bir şekilde de olsa kendinize denemenize fırsat sunacak çalışmalar yaparlar. Böylece kolayca bir web sitesine sahip olmuş olursunuz. Lakin uzun süre kullanacağınız bir web site ve yeni bir firma açacaksanız işi ciddiye alarak bir wordpress uzmanından yardım almayı unutmamalısınız. İleriki dönemlerde işinize yarayacak web siteniz devamında size güzel paralarda kazandıracağını unutmayın.


Küçük işletme sahiplerinin hepsinin ortak bir amacı var: Hepsi bir bütçeyle, işlerini sınırlı bir miktar mali kaynakla inşa etmek için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorlar.

İşletme sahiplerinin para biriktirmeye çalışmanın yollarından biri, bir geliştirme ekibi tarafından ilk site oluşturulduktan sonra kendi web sitelerini düzenleme ve güncelleme işini üstlenmek. Bu akıllı bir strateji, ama her zaman başarılı bir değil.

Web sitenizdeki içeriğin eklenmesi ve yönetilmesi zorlu bir iş olabilir – özellikle web geliştiriciniz olması gerekenden daha zor hale getiriyorsa.WordPress ile Çalışmak Kolay mı?

WordPress Eşit Kolay Değil

Web sitesi geliştirme hakkında sadece bir şey biliyorsanız, WordPress olması muhtemeldir. WordPress, bugün Web’de kullanılan ve pazarın yaklaşık% 60’ını kontrol eden en popüler içerik yönetim sistemidir (CMS). Bu, en yakın rakibi Joomla’nın sunduğu pazar payından 4 kat daha fazla.

WordPress’in popülerliğinin bir nedeni var. WordPress düzgün kullanıldığında, harika web sitelerine neden olabilir. Buradaki anahtar kelimeler “uygun şekilde kullanılıyor”.

WordPress, birçok yönden, bir kit-arabaya veya modüler bir eve benzemektedir. Bütün parçalar orada, ama bazı meclis kesinlikle gerekli. WordPress’i kullanarak basit bir web sitesi bile oluşturmak belirli bir uzmanlık seviyesi gerektirir. İşi zamanında etkili bir şekilde gerçekleştirmek için, siteyi bir araya getirmeye yönelik nüansları ve püf noktaları bilmek zorundasınız.

Temel bir montaj yaklaşımının, küçük işletme sahibini kendi web sitesiyle mutlu hale getirmek için genellikle yeterli olmadığını anlamak önemlidir. Günlük kullanıcıların bunu güncellemesini ve düzenlemesini kolaylaştırmak için – kişiselleştirme gereklidir.

WordPress Nedir?

WordPress bir içerik yönetim sistemidir (CMS). PHP’nin açık kaynak diline ve MySQL’in veritabanı temeline dayanmaktadır. Bu platform blog için çok iyi biliniyor ancak bununla çok daha fazlasını yapabilirsiniz. WordPress eklentileri ile çok daha fazla işlevsellik sağlar.

Eklentiler, temel WordPress platformuna uzantılar veya geliştirmelerdir. Eklentiler, WordPress platformunuza entegre edilebilen ücretsiz veya ücretli araçlar olabilir. Eklentiler, web sitenizi spam’den korumak, web sitenize bir iletişim formu eklemek veya sosyal medya sitelerinizdeki yorum ve yayınları içe aktarmak gibi şeyleri yapabilir. Eklentiler, web siteniz için bir WordPress geliştiricisi tarafından özel olarak da yazılabilir.

Tema, web sitenizin tasarımıdır. Web sitenizin neye benzediğini ve nasıl hissettiğini belirler. Tasarımcılar ve web geliştiricileri, ön uç veya kullanıcı deneyimini kontrol etmek için temayı özelleştirebilir.

Kutudan WordPress Çıkışı

WordPress’in temiz bir sürümünü yüklediğinizde, temel bir ön uç beyaz temasıyla birlikte gelir.

Bir WordPress ön uç tasarımcısı, web siteniz için kuruluşunuzun ihtiyaçlarını karşılayan özel bir görünüm ve his oluşturmayı bilecektir. Bu özel bir tema olarak bilinir.

Dikkat etmeniz gereken bir şey, özel bir tema oluşturmanın, web sitesinin en iyi temiz kod uygulamalarını, web sitesi için geliştirilmiş yükleme sürelerini ve tarayıcılar arası uyumluluğu takip etmesi gerektiği anlamına gelir.

WordPress Back-End

Her içerik yönetim sisteminin bir yönetim alanı vardır. Bu, web sitenizdeki içeriği güncellemek ve yönetmek için gittiğiniz yerdir.

Web geliştiricinizin yaptığı seçimler, sizin ve ekibinizin web sitenizi düzenlemesi ve güncellemesi için ne kadar kolay olabileceğine dair doğrudan ve derin bir etkiye sahiptir.

Örneğin, bir şirket genellikle farklı türdeki projeleriyle ilgili içeriği güncellemek ve düzenlemek isteyebilir. Bilgili bir web geliştiricisi, arka uç, yeni projeler eklemeyi, proje tanımlarını değiştirmeyi, proje sınıflandırmasını ve daha fazlasını değiştirmeyi kolaylaştıran, kolay yönlendirilebilen bir sistemle yapılandırır.

Bu işlevsellik varsayılan WordPress arka uç ile standart olarak gelmiyor. Web geliştiricinizin sizin için bunu oluşturması gerekiyor.

Web sitenizdeki içeriği güncellemek ve yönetmekle ilgilenecekseniz, sürecin mümkün olduğunca basit olmasını istersiniz. WordPress web sitenizin kullanımı kolay olduğundan emin olmak, web geliştiricinizin görevidir. Web sitenizle ne yapmayı planladığınızdan emin olun ve iş hedeflerinizi gerçekleştirmenizi kolaylaştıracaklarını sorun.

Doğru Geliştirici Fark Yaratır

Herhangi bir açık kaynak içerik yönetim sistemi gibi WordPress kutusunun dışında, her zaman bir siteyi yönetmek ve düzenlemek kolay ve basit değildir. Size ve ekibinize siteyi yönetmek için ihtiyaç duydukları bilgiyi kodlama hakkında çok az bilgi vermek için WordPress arka ucunu özelleştirmek için tasarım ve geliştirme ekibinize kalmış.

Web sitelerini kullanmanın, düzenlemenin ve güncellemenin kolaylaştırılması, bir WordPress ekibinin diğerinden ayrılmasını sağlayan şeydir. Web sitenizde kiminle çalışmak istediğinize karar verirken, bir web sitesinin ön yüzüne bakmayın. Müşterileri için oluşturdukları sitelerin arka ucunu – veya hatta tur – görmek istiyorsunuz. Kendi sitenizden ne tür bir deneyim beklediğinizi bilmek istersiniz.

Bu bilgi iyi bir karar vermek için çok önemlidir. Bu sadece WordPress ile ilgili değil, WordPress’in sizin için çalışmasını sağlamakla ilgili.

Nasıl bir WordPress uzmanı olabilirim?

Bir WordPress Uzmanı olmak için birkaç öğeyi öğrenmek zorunda kalacaksınız. Onlara aşağıdaki gibi adım adım yaklaşabilirsiniz:

 1. HTML5 / CSS3 Becerileri Geliştirin – Ön uçun önemli olduğu herhangi bir web geliştirme teknolojisinde çalışmak için HTML5 / CSS3 hakkında iyi bir bilgiye sahip olmanız gerekir. Duyarlı bakış açısıyla öğrendiğinizden emin olun.
 2. JavaScript ve Popüler Kütüphaneler Hakkında Bilgi Edinme – Web sitenize daha fazla etkileşim katmak ve ön uç daha dinamik oluşturmak için jQuery gibi JavaScript ve kütüphaneleri kullanmanız gerekir.
 3. WordPress’i bir CMS olarak anlayın – WordPress ile oynayın, neyin farklı öğeleri olduğunu, mesajların neler olduğunu, sayfaların neler olduğunu, menülerin neler olduğunu anlayın. Bu, WordPress Geliştirme’ye girdiğinizde size çok yardımcı olacaktır.
 4. WordPress Teması Geliştirin – WordPress Uzmanı olmak için en önemli öğelerden biri, temaların nasıl geliştirileceğiyle ilgili güçlü bilgiye sahip olmaktır. Web sitesi tamamen dinamik ve veritabanı odaklı hale getirmek için WordPress kodunuzu HTML sayfalarına nasıl yerleştirebilirsiniz.
 5. WordPress Eklentisi Geliştirmeyi Anlayın – Eklentiler, belirli bir amaca hizmet etmek için WordPress temalarına entegre edilebilen küçük kod parçalarıdır. Eklenti Geliştirme’yi Öğrenme, bir sonraki seviyeye gitmenize yardımcı olur…

Çoğu meslekte olduğu gibi, bir WordPress uzmanı olmak, elde edilmesi kolay bir şey değildir. Çok fazla zaman, sabır ve enerji almasının yanı sıra, kararlılık ve sıkı çalışma gerektirir.

Bir uzman, belirli bir bölgede geniş kapsamlı ve kesin öğrenim veya uzmanlığa sahip kişidir. Bir uzman her zaman yenilikler yaratır, ağa ekler ve işinde baskınlık gösterir. Böylece, kolayca yolunuzu en üst düzeye çıkarmak için hackler arıyorsanız, tek söyleyebileceğim tek şey hack olmanın sadece hacklerinden daha fazlasına ihtiyacınız olmasıdır. WordPress’te.

Bu, işleri kendi başınıza öğrenip uygulamak adım adımdır. Burada hem bir WordPress uzmanı hem de platform için yeterli bir geliştirici olmak için atmanız gereken altı önemli adımı paylaşacağım.

Aşama 1:

Birincil Beceri’nin ne belirleyeceğini net bir şekilde anlamanızı sağlayın.

Adım 2:

WordPress’in Desteklediği Dilleri Öğrenin

Aşama 3:

Odaklanacağınız Alanı Yaklaştıracak ve Sorun Giderme Adımlarını Takip Edeceksiniz

4. adım:

Kendi Temanızı Oluşturmaya Çalışın veya Potansiyel Tuzaklar İçin Kendinizi Hazırlayın

Adım 5:

Yerel Kalkınma Ortamı Kurmak

Adım 6:

WordPress Topluluğuna katılın. En son güncellemeyi bilmenize ve bilginizi paylaşmanıza yardımcı olur

WordPress El ile Kurulum Talimatları

WordPress’i el ile sunucunuza kurmak için bu hızlı ve kolay adımları izleyin.

AŞAMA 1:

WordPress’i indirin http://wordpress.org/download ve bilgisayarınıza yerel sürücünüze kaydedin.

ADIM 2:

Masaüstünüzde veya bilgisayarınızda bir yerde yeni bir klasör oluşturun ve WordPress’i bu klasörde açın.

AŞAMA 3:

Wp-config-sample.php adlı dosyayı bulun ve bunun adını wp-config.php olarak değiştirin. Bunu, dosyayı sağ tıklayıp “yeniden adlandır” seçeneğini seçerek yapabilirsiniz.

4. Adım:

Wp-config.php’yi (Not Defteri veya Dreamweaver ile) açın ve aşağıdaki satırları doldurun:

define (‘DB_NAME’, ‘database_name_here’); – Veritabanı adı (bunu bilmiyorsanız, bunu hosting desteğinizden isteyin)

define (‘DB_USER’, ‘username_here’); – Ev sahibi kullanıcı adınız

define (‘DB_PASSWORD’, ‘password_here’); – Hosting şifreniz

Yukarıdaki örnekte belirtilen tüm alanları doldurduktan sonra, dosyayı kaydedin.

ADIM 5:

Şimdi barındırma ftp dosyasına giriş yapın (bunun için FileZilla’yı indirin). FTP adresi genellikle http: // ftp: //ftp.alanadiniz.com şeklindedir , kullanıcı adı ve parola, sunucunuza kaydolmak için kullandığınız ile aynıdır.

ADIM 6:

“İndex” adında bir dosya varsa – silin. Bundan sonra, tüm dosyaları WordPress klasörünüzden FTP sunucunuza yükleyin. FileZilla’da “drag n drop” işlevini kullanabileceğinizi düşünüyorum.

ADIM 7:

Önceki adımları tamamladıktan sonra, şu URL’ye gidin: http: //alanadiniz.com/wp-admin

WordPress sürekli gelişiyor ve siz de öyle olun..

Kimse tüm WordPress şeylerini bilmiyor. Her gün öğreniyoruz ve her gün gelişiyoruz.

İşte önerim:

 1. Şablonlu çalışma ile başlayın: WordPress’i yüklemek, demo gibi temaları ayarlamak, sayfa oluşturucuları aracılığıyla sayfaları düzenlemek gibi.
 2. WordPress’i okuyun: WordPress hakkında çok fazla blog var. WPBeginner ile başlayın ve kodlar aracılığıyla yolunuzu çalışın. Öğrenme HTML, CSS, JS, PHP ve MYSQL size bir ton yardımcı olacaktır.
 3. Genel WP sorunlarını ve nasıl düzeltileceğini öğrenin. Her zaman görebileceğiniz 50 sorun var. Kendi listeni yap.

Yorum Yazın

  • Alper Özbay
  • 4 Aralık 2018
  Cevapla

  Bilgi için teşekkürler tavsiyelere dikkat edeceğim.

  • hbrelazg
  • 3 Aralık 2018
  Cevapla

  wordpress hakkında merak edilen ne varsa bu kaynalta bulabilirsiniz. Aklıma takılan tüm soruların cevaplarını sayenizde öğrendim

  • enes
  • 2 Aralık 2018
  Cevapla

  yıllardır wordpress kullanıyorum halen acemi hissediyorum. teknik konusunda bilgilerinize ihtiyaç var.

  • gökhan
  • 2 Aralık 2018
  Cevapla

  Gerçekten piyasada nadir görünen arkadaşlar dansınız.

  • Ozan
  • 2 Aralık 2018
  Cevapla

  Her zaman katıldığım bir atasözü kaz gelecek yerden tavuk esergenmez galiba böyleydi 😂 kesinlikle seosuz zor

  • Hüseyin
  • 1 Aralık 2018
  Cevapla

  gayet açıklayıcı bir makale her konuda oldugu gibi bu konudada uzmanlaşmak zaman emek ve tecrube gerektiriyor gerçekten

  • dijital dünya
  • 1 Aralık 2018
  Cevapla

  WordPress konusunda güzel bir paylaşım olmuş. Gerçekten uzman olduğunuzu bu konuda da göstermişiniz. Başarılar.

  • Oguzcan
  • 30 Kasım 2018
  Cevapla

  Çok faydalı bir paylaşım olmuş teşekkürler, yine wordpress konusunda da uzmanlığınızı konuşturmuşsunuz başarılar.

  • EVREN
  • 30 Kasım 2018
  Cevapla

  Kaliteli ve gayet bilgilendirici bir yazı olmuş. Ellerine sağlık.

  • Beni Bırakma
  • 30 Kasım 2018
  Cevapla

  sayenizde wordpress nerede ise öğrendim. teşekkürler her şey için.

  • Hasan
  • 29 Kasım 2018
  Cevapla

  WordPress hakkındaki çoğu bilgiye siteniz sayenizde ulaştım. Tecrübe ve birikimlerinizi ücretsiz bizlere sunduğunuz için çok tşkler

  • Adil Can Sivrikaya
  • 29 Kasım 2018
  Cevapla

  WordPress sistemini gayet faydalı bilgilerle anlatmışsınız. Kaliteden ödün vermemişsiniz. Tebrikler.

  • erdem
  • 29 Kasım 2018
  Cevapla

  wordpressin seo üzerindeki etkisi daha önemli derler, ama tabiki seo yaparken nelere dayalı ne nelere göre seo çalışması yapılacağını konuyu inceleyince daha iyi anlayıp fikir sahibi oldum.

  • Gökhan
  • 29 Kasım 2018
  Cevapla

  WordPress site kurulurken gerçekten bir wordpress uzmanı gerekiyor. Ayrıntılı bilgi için teşekkürler

  • BakalimBilelim
  • 29 Kasım 2018
  Cevapla

  Aslında wordpress uzmanı ne değildir konusunda yazmak gerekir. Nitekim önüne gelen kendisini uzman sanıyor.

  • gercekci
  • 29 Kasım 2018
  Cevapla

  WordPress Uzmanı olarak gerçekten beğendim bu yazıyı. Başarılar.

  • dünyalı
  • 29 Kasım 2018
  Cevapla

  Tasarımı bende öğrenmek istiyorum da bakalım bu bilgilerle beraber 🙂

  • mahir
  • 29 Kasım 2018
  Cevapla

  Wp uzmanlığı artık bir iş sektörü. Bilgilendirmeler çok güzeldi.

  • Mahmut
  • 29 Kasım 2018
  Cevapla

  WordPress kullanım olarak çok kolay bir sistemdir. C panelden tek tıkla kurulabilen bu sistem google açısından çok beğenilmektedir. Yazı harika olmuş tebrikler.

  • Baran Üyükuş
  • 29 Kasım 2018
  Cevapla

  Yazıların devamını merakla bekliyorum. Her konuda bilgi sahibi olduğum mükemmel bir yer

  • uykusuzyazar
  • 29 Kasım 2018
  Cevapla

  Faydalı bir yazı olmuş. Worddpres gerçekten çok güzel. Yeni bilgiler elde ettik. Tşkler

  • Matelmas
  • 28 Kasım 2018
  Cevapla

  Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Yazınız oldukça faydalı.

  • Serkan atay
  • 28 Kasım 2018
  Cevapla

  WordPress öğrenmek için çok siteyi çökerttim çöp ettim keşke buraya yazdığın bilgiler daha önce elimde olsaydı zaman ve param boşa gitmezdi teşekkürler

  • Necmettin
  • 28 Kasım 2018
  Cevapla

  Yararlı bir paylaşım olmuş teşekkürler, yine wordpress konusunda da uzmanlığınızı konuşturmuşsunuz başarılar.

  • Hibravez
  • 28 Kasım 2018
  Cevapla

  Paylaşım için çok teşekkürler. Çok bilmişlerin ama iş bilmeyenlerin olduğu bir sektörde böylesine faydalı bir anlatım yapmak kolay değil.

  • Yusuf SARI
  • 28 Kasım 2018
  Cevapla

  WordPress çıktı çıkalı herkes site kurar oldu 🙂 Basit bir site kurmak isteyen ve belirli hedefleri olmayanlar için tabii ki kendileri wordpress kurulum yapıp site sahibi olabilirler. Fakat emek verip siteyi büyütmek ve amaçları doğrultusunda kullanmak isteyenler için bir uzmandan destek almak olmazsa olmazdır.

  • Fatii
  • 28 Kasım 2018
  Cevapla

  Çok teşekkür ederiz hocam 🙂 sizin değerli yazılarınız ve sizin gibi değerli bilirkişilerin olması çok sevindirici 😊

  • Şahin Zaybak
  • 28 Kasım 2018
  Cevapla

  WordPress ile yaşadığım bütün sorunları sadece bir saat gibi kısa bir sürede çözdü

  • serhat
  • 28 Kasım 2018
  Cevapla

  Çok güzel bir paylaşım. Teşekkürler bana çok yardımcı oldunuz.

  • yasir
  • 28 Kasım 2018
  Cevapla

  Çok Yararlı bir makale. Teşekkürler.

  • İSLAM
  • 28 Kasım 2018
  Cevapla

  wordpres uzmanı diye geçinen birçok kişinin yaptağı tek şey sadece c-panel den wordpress kurup temayı aktıvıte etmek. başarılarınızın devamını dilerim.

  • deniz
  • 28 Kasım 2018
  Cevapla

  wordpress kurulumunu çetinkaya ajans’a yaptırdık. çok memnun kaldık. bir dahaki sitemde yine çetinkaya’ya yaptıracağım.

  • Taha
  • 27 Kasım 2018
  Cevapla

  WordPress’i profesyonel bir şekilde biliyorum demek kolay fakat işin ehlini bulmak zor. Umarım yazınız bu yolda yürümek isteyen insanlara profesyonel bir başlangıç için yardımcı olur.

  • ahmet
  • 27 Kasım 2018
  Cevapla

  wordpres uzmanıyım diyenler bunların yanında çırak kalır. tesekkürler

  • Emre
  • 27 Kasım 2018
  Cevapla

  Bir çok kişiden wordpress desteği almayı denedim. Ama çoğunda hüsrana uğradım. Artık her yazmayı bilen kendine wordpress uzmanı diyor.

  • Merve
  • 27 Kasım 2018
  Cevapla

  Kendini wordpress uzmanı olarak tanımlayanların bir daha düşünmesi gerekecek bu makale sonrasında. Malum şimdi pek bir moda. Başkasının yazdığı wordpress eklentilerini kurmakla uzman olunduğunu sananlar var. Teşekkürler.

  • Volkan Apaydın
  • 27 Kasım 2018
  Cevapla

  Bir de wordpress uzmanı yım diye geçinenler var. halbuki sadece kurulum yapıp bir iki eklenti ekleyip gidiyorlar. Gerçekten profesyonel hizmet bu noktada bence en önemli şey.

  • zeytin8899
  • 27 Kasım 2018
  Cevapla

  wordpress işlemlerimizi çok hızlı bir şekilde gerçekleştirdi kendisine teşekkür ederiz. Güvenilir tereddüt etmeyin.

  • Kaan atak
  • 27 Kasım 2018
  Cevapla

  Dünyada en çok kullanılan alt yapı olması sebebiyle, bir çok birey ve firmanın işine yarayacak bilgiler.. Bu alanda hizmet almak için ise kesinlikle doğru adres..

  • İbrahim Tas
  • 27 Kasım 2018
  Cevapla

  Uzmanlığın ne demek olduğunu bilmeden wordpress öğrenen herkes uzman olduğunu iddia ediyor. Güzel bir anlatım olmuş

  • Aydın Yeşilmen
  • 27 Kasım 2018
  Cevapla

  wordpress buğün nerdeyse herkesin kurdugu bir sistem ama sizin gibi uzmanlar sayesinde destek alabiliyoruz.

  • ganyanci
  • 26 Kasım 2018
  Cevapla

  wordpress konusunda uzmanlar tavsiye ediyorum başarılar

  • Sadraf
  • 26 Kasım 2018
  Cevapla

  Gerçekten son derece başarılı bir çalışma olmuş. Tebrik ediyorum.

  • UBRTrade
  • 26 Kasım 2018
  Cevapla

  wordpress konusunda pek bilgi sahibi olmadığımdan kulaktan dolma bilgiler ile sitelerimizi yaptık. Sizin verdiğiniz bilgiler gerçekten de altın değerinde başarılarınızın devamını dilerim.

  • Bekir Aydoğan
  • 26 Kasım 2018
  Cevapla

  Cpanel’den tıklayıp kuran ile o güzel wpconfig’i, php.ini’yi, CDN’yi, önbelleği tek tek, yılların bilgisiyle inceleyip kuran bir mi? Değil tabii.

  • Fatih
  • 26 Kasım 2018
  Cevapla

  WordPress konusunda birkaç şey öğrenmek istiyorum. Bu konuda önerebileceğiniz bir kaynak var mıdır?

  • Yedikuyular
  • 26 Kasım 2018
  Cevapla

  yakın tarihte ben de kendi web sitem için sizden hizmet almayı düşünüyorum. Gayet başarılısınız

  • Sedat
  • 26 Kasım 2018
  Cevapla

  gerçekten wordpress konusunda uzman. Wodpress alanında ne işim varsa hepsini çözdü

  • taha
  • 26 Kasım 2018
  Cevapla

  Yararlı bir wordpress yazısı teşekkür ederiz. Yazılarınızı takip ediyoruz

  • turan
  • 26 Kasım 2018
  Cevapla

  Açıkcası wordpress konusunda hiç bilgi sahibi değilim. Ama özgün makaleleriniz sayesinde daha çok bilgi keşfediyorum. Teşekkür ederim hocam

  • CanDostu
  • 26 Kasım 2018
  Cevapla

  Türkiye’de “SEO” kelimesinin anlamını bile bilmeden “SEO Danışmanlığı” adı altında hizmet veren çok insan var. Mekaşetli bir alanda bu kadar çok danışmanın olması insanı biraz olsun şüphelendiriyor. Eğer bir SEO danışmanlığı hizmeti almak istiyorsanız, mutlaka kanıtlı referanslar isteyin.

  • Merve Aymak
  • 25 Kasım 2018
  Cevapla

  kaliteli bir hizmet sağladığınız için teşekkür ederim tanıdığım en iyi wordpress uzmanların dansınız gerek konuya olan deneyim bilginiz gerek konuşma üslubunuz oldukça beğendim harikasını

  • Okan
  • 25 Kasım 2018
  Cevapla

  WordPress sistemini biliyorum diye, bilmiyenlerin çoğaldığı bu internet ortamında, güzel ve harika bir makale olmuş.