WordPress Seo Ayarları 2020

WordPress Seo Ayarları 2020 yılında biraz sancılı geçti diyebiliriz. Bunun nedeni Yoast kullanan site sahipleri, yoast güncelemelerinin site sahiplerini olumsuz şekilde etkilemesine sebep oldu. 6.2 Yoast versiyonundan sonra, firmanın seo güncellemeleri yaparken yazılımsal hatalarda bulunması ve milyonlarca site sahibinin sıralama kaybetmesine neden oldu.Wordpress en iyi seo eklentisi olarak Yoast Seo’yu göstersekte 2020 yılı güncelleme sorunları bu kararımızı bir kere daha gözden geçirmemize neden oldu diyebiliriz. WordPress anahtar kelime eklentisi gibi bir çok özelliği bünyesinde barındıran Yoast, wordpress seo teknikleri gibi bir çok özelliği bir araya getirmiştir. wordpress seo nedir ve wordpress seo nasıl yapılır sorularına by yoast ayarları ve wordpress seo tekniklerini bünyesinde bulundurarak bu popülerliği zirveye taşımıştır.

WordPress Seo Ayarları 2020 yılında seo ayarları nasıl yapılır birlikte inceleyelim.

WordPress Seo Ayarları

Günümüzde wordpress seo ayarlamaları önem kazanmaktadır. Bunun en önemli sebebi internet ortamında giderek artan web site sayısıdır.  Ziyaretçi sayısını arttırmak ve google sıralamasında en üst sırada yer almak isteyen site sahipler seo ayarlarına önem vermektedirler.  Ayarlamaların sağlanması için gerek ölçüm araçları gerekse de google yan eklentileri kullanılmaktadır.  Böylelikle arama motorlarında üst sıralara yerleşen sitelerin hem popülaritesi artmakta hem de içerisinde bulundurduğu reklam sayısında artış olduğu görülmektedir.  Ziyaretçi kaybetme tehlikesi karşı önlem almak amacıyla site sahipleri seo uzmanlarından yardım almaktadırlar.  WordPress seo ayarları kullanıcıların beklentileri doğrultusunda çalışmalar yapmaktadır.

WordPress Yoast Seo Eklentisi

WordPress seo ayarları 2020 yılında da çeşitli eklentiler kullanılmaktadır. Her geçen gün farklı bir özellikle kullanıcıların karşısına çıkan eklentiler sağladığı hizmetlere göre tercih edilmektedir. 2020 yılında oldukça popüler olan Yoast seo eklentisi adeta kullanıcıların göz bebeği konumundadır. İlk defa Yoast seo eklentisiyle karşılaşan kullanıcılar karışık ve verimsiz bulabilmektedir. Ancak zaman geçtikçe kurulum ayarlar, özellikleri ve güncellemelerine alışan kullanıcıların yorumları olumlu yönde olmaktadır.  Genellikle kullanıcı profili sürekli yeni içerikler yayınlayan ve geniş kapsamlı konular hakkında yazılar üreten kişilerden oluşmaktadır. Eğer ki içerikler Bing, Google, Baidu ve Yandex vb. arama motorlarının ilgisini çekiyorsa Yoast seo eklentisini kullanmak için doğru yerdesiniz demektir. Eklentiyi doğru bir şekilde yapılandırdıktan sonra her hangi bir arama motoru dost siteniz olarak yer alabilmektedir.

WordPress En iyi Seo Eklentisi

Yoast Seo genel olarak düzenli bir şekilde haftalık güncelleştirmelerini yayımlamaktadır. Bazen yeni gizli özellikler getirse de ara yüzünde pek değişiklik yapmamaktadır.  Geçmişte 6.xx sürümünden hemen sonra 7. xx güncellemesi sunulmuştur.  Bu yeni güncellemeyle birlikte eski ara yüz tamamen yenilenip yeni ara yüz meydana gelmektedir. Bununla birlikte eski bazı özellikler devre dışı bırakılmıştır. Bu durum eski sürümde ki ayarların değişmesine sebep olarak birkaç problem oluşturmuştur.  Bu güncelleştirme ziyaretçi sayısında artışın sağlanması, kaliteyi ve güvenliği arttırma ve ziyaretçinin sitede bulunma süresini arttırmak amacıyla yapılmış olsa da tam tersi bir durum yaşanmıştır.

Ziyaretçiler siteye girdiklerinde 404 hata sayfalarıyla karşılaşmıştır. Bu durumda ziyaretçi kayıplarının oluşmasına yol açmaktadır.  Bu tarz problemler bir çok eklentinin güncelleştirilmesiyle meydana gelse de önemli olan ziyaretçi sayısında ki istikrarın sağlanmasıdır.  Diğer taraftan  2020 yılında yapılan algoritma güncelleştirmeleri geç indeks alma veya birkaç takım indeksin alınamaması gibi durumları beraberinde getirmektedir.  Kullanıcıların yapılan wordpress ayarlarında sabırlı olması ve anında bir değişiklik olmasını beklememesi gerekmektedir.  Her zaman için en iyi wordpress seo ayarı olduğunu söylemek yanlıştır. Çünkü siteden siteye ve kişiden kişiye göre ayarlamalarda değişkenlik görülmektedir. Ancak en iyi wordpress eklentilerini tercih etmek ayarlamalar açısından kolaylık sağlamaktadır. Aynı zamanda sitenin güvenliğini ve kalıcılığını olumsuz yönde etkileyecek bir sorun yaşanmasını engellemektedir.

Bir önceki yazımız olan WordPress Hosting Nedir? Faydaları Nelerdir? Neden Önemlidir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yazın

  • Katrice Jerome
  • 26 Kasım 2018
  Cevapla

  Merhaba cetinkayaajans.com

  SEO Link oluşturma çok zaman gerektiren bir süreçtir.
  SEO yazılımı kullanmıyorsanız, hesap oluşturma, e-postaları doğrulama ve içeriğinizi binlerce web sitesine uygun zamanda ve tam otomatik olarak gönderme iş yükü miktarını bileceksiniz.

  BU YAZILIM ile bağlantı gönderme süreci en kolay görev ve tamamen otomatik olacak, sınırsız sayıda bağlantı kurabilecek ve web sitelerinize daha fazla müşteri ve daha fazla satışa yol açacak trafiği artırabileceksiniz.
  Şimdiye kadarki en iyi kullanıcı arayüzü ile, basit bir yazılım bilgisine sahip olmanız ve kendi SEO bağlantı oluşturma kampanyalarınızı kolayca yapabileceksiniz.

  Şimdiye kadar sahip olduğunuz en iyi SEO yazılımı ve piyasada, böyle akıllı ve tam otomatik özelliklerle rekabet edebilecek başka bir yazılım olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.
  Kullanıcı dostu arayüzü, akıllı araçları ve görevlerin basitliği, BU YAZILIMI piyasadaki en iyi araç haline getirmektedir.