WordPress 2019 için 5 En İyi Lazy Load Eklentileri

Tonlarca resim içeren WordPress siteleri, yüklenmek için sonsuza kadar sürebilir ve sitenizin çoğu, siteniz yavaşça yüklendiğinde nefret eder. Lazy Load Eklentisi wordpress eklentileri WordPress Lazy Load Eklentisi, en iyi lazy load eklentisi, gogole lighthouse, 2019 lazy load eklentisini sizler için araştırdık.

Bir çalışma , kullanıcıların % 40’ının yüklenmesini 3 saniyeden fazla sürdüğü takdirde sayfanızdan ayrılacağını gösteriyor. Eh, yavaş web siteleri ile web yöneticileri için bir bummer.

lazyload images

WordPress Lazy Load Eklentileri

Bu problem nasıl çözülür? Sitenizi daha hızlı hale getirmek için Lazy Loadleme tekniğini kullanabilirsiniz. Saniyede sayfa hızınızı artıracaktır. Yapılması basit bir şey.

Lazy Load Nedir?

Lazy Load, görüntülerin yüklenmesini geciktirecek bir tekniktir. Sadece katın üstündeki görüntüleri yükler. Daha basit bir kelime ile, kullanıcılar kaydırma yaparak görüntülediklerinde resimler yüklenir. Bu sadece sayfa hızınızı artırmakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcılarınızın bant genişliğini de korur.

WORDPRESS SİTELERİNDE LAZY LOAD NASIL ETKİNLEŞTİRİLİR?

WordPress sitenize tembel olarak eklentileri kullanarak teması çok kolay. Sitenizde Lazy Load etkinleştirmek için en iyi eklentileri topladık. Listeyi görelim.

Zaten Lazy Load tekniğini kullanıyorsanız, deneyim ve önerilerinizi yorum bölümünde bizimle paylaşmanız istenir.

BJ LAZY LOAD EKLENTİSİ

BJ Lazy Load eklentisi, sitenizde tembelleşmeyi mümkün kılan en iyi eklentilerden biridir. Bu eklenti ile görüntülere ve iframe’lere Lazy Load ekleyebilirsiniz. Seçilen görüntülere Lazy Load eklemek isterseniz, bunu da yapabilirsiniz. Gelişmiş ayarı, görüntüleri, küçük resimleri, iframe’leri ve hatta gravatar görüntülerini de kırpmanızı sağlar.

Genellikle, Lazy Load eklentileri “etkinleştirme ve unut” tipi ayarlarla gelir. Eklentilerin çoğu ayar sağlamaz, ancak bu bir tanesini yapar. BJ lazyload eklentisine, görüntüleri sınıflarla atlama veya yer tutucu seçme gibi nasıl çalışılacağını söyleyebilirsiniz.

BJ Lazy Load, büyük görüntüleri küçük ekranlara sığacak şekilde duyarlı boyutlara ölçeklendirebilir. Herhangi bir kullanıcı retina ekranlı elma cihazından geliyorsa, retina kalitesini karşılamak için yüksek DPI görüntülere sahip olacaktır.

Lazy Load

WordPress için bir başka en iyi Lazy Load eklentileri Lazy Load’dır. Herkes gelişmiş ayarları sevmez. Bu Lazy Load eklentisi sadece aktif ve unutmak isteyenler içindir. Lazy Load, sadece işe yarayan çok basit bir eklentidir. Tek yapmanız gereken bunu WordPress’inizde kurmak ve aktifleştirmek ve gerisini halledecektir. Bu eklenti, ekranın üst kısmındaki görüntüleri yüklemek için jQuery.sonar öğesini kullanır. Böylece, sayfa yükleme süresini azaltır ve bant genişliğini kaydeder.

Roket Lazy Load

Birçok web yöneticisi, kaynak aç eklentilerini önlemeye çalışır ve onlar için bu, küçük Lazy Load eklentisidir. Bu Lazy Load eklentisi herhangi bir jant kullanmaz ve sadece 2kb ağırlığındadır. Bu küçük yük yükünün bu kadar çok güce sahip olması oldukça etkileyici.

Tek yapmanız gereken onu indirip kurmak. Rocket Lazy yük eklentisi sizin için dinlenme yapacak. Yalnızca kullanıcılara göründüklerinde görüntüleri gösterir.

WP YOUTUBE LYTE

Bazı WordPress siteleri, ağırlıklı olarak Youtube videolarına güveniyor. WP YouTube Lyte ile WordPress sitenizi hızlandırabilirsiniz . Birden fazla YouTube videosunu tek bir sayfaya gömebilir ve bu eklentiyi kolayca kullanabilirsiniz. Youtube için bu Lazy Load eklentisi kısa kodlarla birlikte gelir. Sitenin herhangi bir yerinde kısa kod eklentisini kullanabilirsiniz.

JQUERY İmage Lazy Load WP

Bu Lazy Load eklentisi Jquery’yi kullanır. Diğer normal Lazy Loadleme eklentileri gibi, bu eklenti görüntüler katın üstünde olduğunda görüntüleri yükleyecektir. Kullanımı çok kolay ve sadece işe yarıyor. Bu eklentinin iki yıl lats için güncellenmediğini unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Farklı Tarayıcılarda WordPress Sitesi Nasıl Test Edilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yazın