WordPress Optimizasyon

wordpress optimizasyon

WordPress Optimizasyon, wordpress hız optimizasyonu wordpress hızlandırma 2018  wordpress masaüstü ve mobil hızlandırma ve wordpress site hızlandırma teknikleri uygulanarak, wordpress optimizasyonu yapmaktayız ve yavaş woocommerce sitelerinizi de hızlandırarak müşterilerinize roket hızında süper hızlı wordpress siteler yapmaktayız. Yavaş e-ticaret siteniz, blog siteniz, haber siteniz portal siteniz kalmasın. WordPress Optimizasyon adına sizlere hizmet vermekteyiz.WordPress ileGoogle PageSpeed Insights’ta puanlarınızı 100/100 ve bu puanlara en yakın olacak şekilde yapılabilen en üst seviyeye getirmekteyiz.

Arama motorları (Google gibi),web sitelerinizin hızlı yüklenen web sayfalarının daha geç yüklenen web sayfalarına karşı daha hızlı indexlendiğini çoğu kez ikaz etmişler ve web site sahiplerini uyarmışlardır..Yavaş yüklenen sitelerin index hızlı da aynı ölçü de artış göstermiştir. Bu nedenle, SERP’lerdeki konumunuzu geliştirmek istiyorsanız, pagespeed değerlerinizi ve site dolaşım hızınızı artırmak önceliklerinizden biri olmalıdır.

WordPress Optimizasyon, Google, ve diğer arama motorları site yükleme hızının 2 saniyeden fazla sürdüğü sitelerdeki kullanıcıların genellikle web siteden ziyaretçilerin %47’sinin siteden erken ayrıldığını ve sitede durma süresinin hızla düştüğünü ve ziyaretçi kayıplarının bu nedenle %47 oranında bir kayıp yaşadığınızı belirtmişlerdir.. Dolayısıyla, ziyaretçilerinizin yaklaşık yarısını ilgilendirdiği için, WordPress’inizi hızlandırmalısınız.Bu kaçınılmaz düşüşünüz için bir kurtarıcı olacaktır.

Online kullanıcılar sabırsızdır; sayfanın bir saniye içinde yüklenmesini bekledikleri için anında bilgiye ve istediği aradığı bilgiye ulaşmak için sabırsızlanmaktadırlar. Yani, eğer bir e-ticaret mağazanız WordPress üzerinde çalıştırıyorsa, büyük iyileştirmeler yapmaya hazır olun, böylece işiniz daha karlı olabilir. Aksi halde kayıplar ve kazançlarda düşüşler kaçınılmazdır.

WordPress Hızlandırma

WordPress hızlandırma da yapılması gereken adımlar uygulandığı zaman siteniz en üst seviyelere yükselir. Belki de 1. sıralara kadar çıkarsınız. Bizler firma olarak tam da burada devreye giriyoruz. Sizler için tüm bu hızlandırma işlemlerinizi yapıyoruz.

WordPress Nedir?

WordPress PHP ve Moysql kodlarını içinde barındıran içerik ara yüz olarak bilinir. Yani Web sitenizin içeriğidir. Hazır PHP ve Moysql kodlarında belli başlı değişiklikler ile kendinize özgü web sayfası yapabilirsiniz ve yönetebilirsiniz.

WordPress Hızlandırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Google da en üst seviyeler çıkıp oralarda kalmak çok önemlidir. Bunun içinde sitenizin hızının her daim yüksek olması şarttır. Siteniz hızlı değil ise ne kadar mükemmel olsa da hiçbir işe yaramaz.

Hızlandırmanın Adım Adım Yöntemleri Şunlardır

– En başta sitenin hızını ölçmektir. Bunun için 4 site vardır.(Pingdom, GT Matrix, GooglePage Speed ve WebPage Test )

– Tema seçimi yapmak. Site için tema seçimini doğru yapmak çok önemlidir. Öyle ki bazı siteler bu yüzden alt seviyelerde kalıyor.

– Cashe Eklentisi Kullanmak. Aslında kullanılması zorunlu gibidir. Cashe ayarları site hızı için önemlidir.

– CND Kullanmak. Site hızlandırma da kullanılan en önemli öğelerden biridir.

– Resim Optimizasyonu Yapmak

– Eklenti Optimizasyonu Yapmak

– Veritabanı Optimizasyonu Yapmak. Web sitenizin bakım onarım kontrol etmek ve yapmak oldukça önemlidir. Bu durum hız ölçmede de önemlidir.

-Css, Javascript, Html Küçültme İşlemleri Yapmak. Milfiy WordPress hizlandırmada oldukça önemli roldedir. Çünkü kayıt dosyaları arasındaki boşlukları silmede fayda sağlar.

– Http Requests Sayısını Düşürmek

– İndirmeleri Paralize Etmek

– Statik Kaynaklarda Sorgu Dizisini Kaldırmak

– Enable Keep ve Alive Yapmak

– Bağlantı Bildirimlerini Kapatmak

– Diger WordPress Site İşlemleri

– Host Seçimi Yapmak

Bütün bu işlemler ile site hızlandırmak oldukça kolaydır.

WordPress Optimizasyon

Bir web sitesindeki bir gönderiyi veya sayfayı düzenlediğinizde, WordPress yeni revizyonu otomatik olarak veritabanına kaydeder. Bazı şeyler (ve özellikle de yazı uzunsa) birkaç kez düzenlenirse veritabanı kısa süre içinde, yer kaplayan eski düzeltmelerle tıkanır. WordPress-Optimizasyon bu gereksiz revizyonları kaldırır, megabayt veriyi serbest bırakır ve hız ve verimliliğini artırır. Ayrıca yorum tablosunu temizler, bir tıklamayla oluşturulmuş olan bütün spam ve onaylanmamış yorumları kaldırır.

Kontrolü Ele Almayı Sağlar

WordPress: Optimizasyon hizmetimiz, Tam olarak hangi veritabanı tablosunda ek yük ve boş alan bulunduğuna dair raporları optimize eder, web sitesini düzenli, hızlı ve verimli bir şekilde tutmak için içgörü, kontrol ve güç sağlar.

Temiz Tutar

WordPress Optimize, etkinleştirildikten sonra, belirli bir haftaya ait verileri koruyarak, belirtime göre otomatik bir temizleme yapabilir.

Bu eklenti ilk kez kullanıldığında veya sadece ana sürüme güncellendiğinde, veritabanının bir yedeği alınmalıdır. Kullanılan sorguların hiçbiri tehlikeli olmasa da, veritabanı değiştirmeden önce her zaman bir veritabanı yedeklemesi yapmak en iyi tedbirdir.

WordPress Premium

WordPress Optimizasyon hizmetimizin ücretsiz sürümü dahi oldukça etkileyici iken, özgürlük ve esneklikte en üst düzey özellikler sunan ekstra özelliklere sahip daha güçlü bir Premium sürümü de bulunmaktadır.

Çok Noktalı Destek: Veritabanı optimizasyonlarını genişletir, böylece bir seferde birden fazla WordPress sitesi için çalışır. Birden fazla web sitesi yönetiliyorsa, wordpress optimizasyon premiuma ihtiyaç duyulabilir.

Esneklik ve Kontrol: Optimizasyon hizmetimiz tüm veritabanı tablolarını optimize etmek yerine, bir veya daha fazla WordPress web sitesinde belirli bir tabloyu veya belirli bir tablo kombinasyonunu optimize etme gücünü sunar.

Düzenli WordPress kullanıcıları için optimizasyon adımları nelerdir?

 • Bir Caching eklentisi kullan
 • WordPress kodunu küçültün ve birleştirin
 • Gzip Sıkıştırmayı Etkinleştir
 • Resimleri optimize edin
 • Tembel yükleme özelliğini etkinleştir
 • İçerik Dağıtım Ağı kullanın
 • Ana sayfanızdaki Alıntıları kullan
 • Sayfa başına yorumları sınırla
 • Veritabanını temizle
 • Geri pingleri ve geri izlemeleri kapatma

İleri düzey kullanıcılar için WordPress Hız optimizasyonu adımları

 • Aktarım bağlantıları için Kalıcı’yı etkinleştir
 • İçeriğinizin sıcak bağlantısını devre dışı bırak
 • Statik içerik için Expires üstbilgisini ayarla
 • WordPress hızını geliştirmek için temel optimizasyonlar
 • Barındırma
 • DNS Sağlayıcısı
 • Temalar
 • Eklentiler

Nereden başlamalıyız?

Başlamak için mevcut site hızınızın bir ölçütünü almak iyidir. Bunu yapmak için, Pingdom Website Speedtest Tool’u kullanabilirsiniz.

WordPress hız testi aracı

Hız testinizi yaptınız mı? Yükleme süreniz nedir? Sürekli olarak 2 saniyeden az ise, bu adil, ancak yine de optimize edilebilir. 2 saniyeden uzunsa, endişelenmelisiniz.

Sayfa yükleme hızı web sitenizi nasıl etkiler?

Yavaş yükleme sitesi site trafiğinizi ve gelirinizi olumsuz yönde etkileyecektir. Trafik en az 2 nedenden etkilenir:

 1. Arama Motorları yavaş sitelere düşük sıralama verir – 2010 yılında, arama devi Google, site hızını bir sıralama faktörü olarak düşünmeye başlayacağını duyurdu. Bu, SEO’nuz ne kadar iyi olursa olsun ve sunduğunuz ürün ve kaynakların ne kadar iyi olursa olsun, siteniz yavaş yükleniyorsa, Google’dan daha az trafik alırsınız ve aynı şey Bing ve diğer arama motorları için de geçerlidir.
 2. Kullanıcılar yavaş yükleme web sitelerini sevmezler – Google Arama’da bir sonuca tıkladıktan sonra, sayfanın sonraki birkaç saniye için açılmayacağını fark ettiniz, ne yaptınız? Akamai ve Gomez tarafından yürütülen yakın tarihli bir anket, internet kullanıcılarının yaklaşık yarısının bir sayfanın 2 saniyeden daha kısa sürede yüklenmesini beklediğini ortaya koyuyor. Bundan daha fazlası var ve geri düğmesine basarlar ve başka bir sonuca tıklarlar.

Bir e-Ticaret web sitesiniz varsa, WordPress hızınız hakkında iki kez endişelenmeniz gerekir. Yukarıda belirtilen aynı ankette, çevrimiçi alışveriş yapanların % 79’u, performans sorunları varsa bir siteden alışveriş yapmaya geri dönmeyeceklerini, % 44’ü de bir arkadaşınıza bir sitede alışveriş yapmanın kötü bir deneyimiyle karşılaştıklarını söyleyeceğini söylemiştir.

Tasarımda biraz arka plana sahip bir ön uç geliştirici olarak, “tasarım” ın “ işlevsellik” den ayrı bir şey olarak anlaşıldığını görmek beni rahatsız ediyor .

Oluşturduğumuz siteler için resimler, videolar, grafikler, yazı tipleri, animasyonlar ve kaydırma efektleri gerekli olabilir. Yine de, bu şeylerin tarayıcının performansı üzerindeki etkilerini göz ardı etmemeliyiz. Temel amacımız, kullanıcı cihazlarından veya ağ özelliklerinden bağımsız olarak hızlı ve verimli deneyimler sunmaktır.

Seçimlerimizle temkinli olmazsak şişkin kodlar, ağır görüntüler, engelleme stilleri ve komut dosyaları ile sonuçlanabilir. Bu, tarayıcının, özellikle mobil cihazdaysa, sitenin ziyaretçilerine en iyi deneyimleri sunmasını engelleyebilir.

Mobil kullanıcıların% 53’ü yüklenecek 3 saniyeden uzun süren siteleri terk ediyor
[Kaynak: Google DoubleClick blog]

Modern Front End geliştirme sürecinde, bunları Tasarımın önemli parçaları olarak düşünmeliyiz:

 • DOM ve varlıkların boyutu (görseller / grafikler)
 • CSS Karmaşıklığı
 • Kaydırma pürüzsüzlüğü ve Animasyon FPS
 • Etkileşimli zaman, görsel ilerleme hızı, kullanıcı girişi yanıt süresi
 • Ayrıştırma zamanı, Yürütme süresi ve JavaScript’in yığın boyutu

Bir mobil web sayfasının 3G bağlantısına yüklenmesi gereken ortalama süre 19 saniyedir [Kaynak: Google DoubleClick blog]

Neyse ki, performans sorunlarını tanımlayan ve onlara hitap eden araçlar var.

Chrome’un Lighthouse Denetimi

Deniz Feneri , web sayfalarının kalitesini ölçmek için kapsamlı bir test seti sağlayan açık kaynaklı bir araçtır. Performans, Erişilebilirlik, SEO, En İyi Uygulamalar ve İlerici Web Uygulaması (PWA) geliştirme konusunda size ipuçları verecektir.

Deniz Fenerini kullanmak için sağ tıklayın ve herhangi bir web sayfasındaki “Teftiş” i seçin. DevTools panelinizdeki “Denetimler” sekmesini görmelisiniz (Chrome 60 ve üstü).

Görüntülere odaklanalım

Görüntülerin optimize edilmesi çoğu zaman en büyük performans iyileştirmelerini sağlar.

Görüntüler hala web’deki yavaşlığın bir numaralı sebebidir

Görüntüler büyük miktarda internet bant genişliğine sahipler çünkü çoğu zaman büyük dosya boyutlarına sahipler. [Addy Osmani, Software Engineer Google ]

Deniz feneri, ekran çözünürlüğüne bağlı olarak optimize edilebilen ve boyutlandırılabilen görüntüleri tanımlayacaktır. Ayrıca, ekran dışında kalan görüntüleri (katlamanın altında) tanımlar ve tembel yüklenebilir.

Görüntülerin siteye nasıl eklendiğini her zaman kontrol etmiyoruz. İçerik yaratıcıları tarafından bir CMS, örneğin Drupal aracılığıyla yüklenebilir. Önceliğimiz, uygun iş akışlarını kurmak, böylece görüntülerin uygun boyutta olmasını sağlamak, uygun çözünürlükleri kullanmak ve tarayıcıya sunulmadan önce gereksiz meta verileri kaybetmektir.

Görüntü Optimizasyonu Araçlarını ve Süreçlerini Kullanma

Resimleri manuel optimize etmek kullanabileceğimiz ImageOptim ve SVGOMG vektörler için.

Daha kolay hale getirmek için, bir Imagemin’i içeren bu optimizasyon süreçlerini, Gulp veya Webpack aracılığıyla inşa sürecimize dahil edebiliriz .

Düzgün görüntüleri boyutlandırma

Kullanım duyarlı görüntüleri ile cihaz çözünürlüğüne bağlı uygun boyutlarda yüklemek için Medya Sorgularını düzenlemek gerekir.

CDN kullanma

Bir CDN gibi Cloudinary kullanarak (ücretsiz bir kademe vardır), Imgix veya Akamai. Temel olarak görüntü optimizasyon sürecini bu hizmetlere devredeceksiniz.

Lazy Load Kullanmak

Ekrandan çekilen görüntüler, örn. Ekranın alt kısmında bulunan görüntüler veya görünümde olmayan karusel görüntüleri, sayfa yükleme hızını ve etkileşime girme süresini geliştirmek için tembel olarak yüklenmelidir.

Mobil sayfaların% 70’i ekranın üst kısmındaki görsel içeriğin ekranda görünmesi için yaklaşık 7 saniyedir. [Kaynak: Google ile düşün]

Bir IntersectionObserver yardımıyla, DOM’daki bir görüntünün görünür görünüm alanına girip sadece gerçekte görülebilen görüntüleri yüklediğini akıllıca belirleyebiliriz. : Kolayca bu amaçla dahil edilebilir kütüphaneler vardır lazysizes , lozad.js , Blazy , yall.js .

Alternatif görüntü formatları

WebP , Google’dan daha düşük dosya boyutları sunmayı amaçlayan yeni bir resim biçimidir. WebP’nin sıkıştırması, JPEG ve PNG’den% 25–34 daha küçük olabilir. Tarayıcı desteği bu noktada yaklaşık% 74 seviyesindedir. Animasyonlu GIF kullanıyorsanız, bunları bir videonun<H.264/MPEG-4>% 80’ini veya daha fazlasını bir GIF’nin dosya boyutunda kaldırabilecekleri birvideoolaraksunmayı düşünebilirsiniz.

Web’deki görseller hakkında derinlemesine bir inceleme ve diğer birçok pratik ipucu için Addy Osmani tarafından sunulan Essential Image Optimization e-Kitabına bakın

Deniz Feneri, web sitenizi yavaşlatabilecek sorunları belirlemenize yardımcı olur ve bunları nasıl ele alacağınızla ilgili pratik ipuçları verir. Görüntülerin optimize edilmesi daha hızlı, daha temiz ve daha performanslı bir web sağlar. Performansı artırın ve tasarımı geliştireceksiniz.

Google Lighthouse Scoru Yükseltmek

 1. İlk anlamlı “boya” yı geliştirin (kullanıcı arayüzü oluşturma)
 2. Algısal hız endeksini geliştirin
 3. Dizinler için bir manifesto dosyası ekle
 4. HTTPS ekle ve ona yönlendir
 5. Çevrimdışı özellik için hizmet çalışanları ekleyin
 6. JavaScript’li kullanıcıların kapalıyken, JavaScript’in etkin olduğu kullanıcılarla aynı bilgileri aldıklarından emin olun.

Bu optimizasyonların her birinin neyi gerektirdiğini daha ayrıntılı bir şekilde ele alacağız.

İlk anlamlı boya

İlk anlamlı boya, web geliştiricilerinin her zaman izlediği, ancak hafif bir dokunuşla karşılaştığı bir şey. Her zaman bir kullanıcının sayfada bazı içerikleri görmesinin ne kadar sürdüğünü biliyorduk (ilk resim). İlk anlamlıboya, kullanıcının sadece bir nav çubuk yerine birincil içeriği görmesinin ne kadar sürdüğünü soruyor.

İlginçtir ki, bu, çoğumuzun performansla başa çıktığı şekilde çözülebilir: Uygulamanın mümkün olduğunca az veri göndermesini sağlayarak.

Örneğin, bir yorumcu sitemi incelediğinde. 1200 piksel genişliğinde görüntü boyutları istediğimi fark ettiler! Bunu keşfettikleri için memnun oldum çünkü sitemin yüklenme süresini kısaltmak için ilk adımdı. CSS’nin 500px’den daha geniş görüntüleri göstermemesine rağmen, bu görüntüler kullanıcının yüklenmesi için çok zaman aldı.

500px gibi küçük resimler isteyerek, bu resim isteklerinin boyutunu yarıya indirebildim.

İlk anlamlı boyamı azaltmanın bir başka yolu Webpack paketimle ilgili daha akıllıca davranmaktı. Webpack kullanıyorsanız, üretim için yapabileceğiniz birçok optimizasyona baktığınızdan emin olun . Yapabileceğiniz en büyük şey, bağımlılıklarınız hakkında akıllı olmak.

Paketinizi kontrol edin ve olmadan yapabileceğiniz üçüncü taraf kodlarının bulunup bulunmadığını belirleyin. Kendi paket incelememden sonra, gerçekten Moment.js’ye ihtiyacım olmadığını anladım. Bu kütüphane içinde çok fazla değer katarken, onu paketimden 60kb traverten bir bağımlılık olarak kaldırarak.

Düğüm uygulamanızın yükünün azaltılmasının en hızlı yolu, gönderilen her şeyin sıkıştırıldığından emin olmaktır. Check out node.js sıkıştırma ortakatmanı . Ekspres’i kullanıyorsanız, yalnızca bu ara katman yazılımını kullanmanız gerekir; Bu katman yazılımını uygulama yükü boyutlarını yarıdan fazla azalttığını gördüm!

Google sayfa hız bilgileri artık analiz motoru olarak Deniz Fenerini kullanıyor

Bu google ile artık tüm araçlarda denetimi standart hale getirdi.

Chrome tarayıcısından Chrome Kullanıcı Deneyimi Raporu (CrUX) aracılığıyla bilgi toplayan aynı deniz feneri veri motoru. Bu, sayfa hızındaki analizlerin, Chrome UX raporları ve deniz fenerinden elde edilen bir web sitesi ve mobil uygulama için daha iyi bir teşhis sağlayabileceği anlamına gelir.

Sayfa hızı bilgileri artık SEO denetimi için bir dizi bilgi sunuyor

Laboratuvar verileri
Saha veri
teşhis
fırsatları

Hem trafiğiniz hem de kazancınız söz konusu olduğunda, sitenizin hızlı bir şekilde yıldırım olmasını sağlamak için gerekli adımları atmanız gerekir.

VEYA BİZ SİZİN YERİNİZE, SİTENİZİ ROKET HIZINA KAVUŞTURALIM..

BUNUN İÇİN HİZMET PAKETİMİZİ HEMEN SATIN ALIN 🙂

Yorum Yazın

  • kasvax
  • 18 Şubat 2019
  Cevapla

  Hocam çalışmalarınızı incelediğimde WordPress Optimizasyon konusunda olmazsa olmaz herşeyi koymuşsunuz. 2019 yılı için bir günceleme yapmaya bile şaun gerek yok gibi. çalışmalarınızı zaman buldukça takip edecem. iyi çalışmalar dilerim.

  • Alper Özbay
  • 4 Aralık 2018
  Cevapla

  Bu konu çok işime yaradı. Teşekkürler

  • hbrelazg
  • 3 Aralık 2018
  Cevapla

  wordpress siteniz varsa hiç düşünmeden destek alabilirsiniz. Site hızını inanılmaz derecede arttırıyor.

  • Enes
  • 2 Aralık 2018
  Cevapla

  hızlı zanettiğim sitem meğerse 13 hız skoruna sahipmiş. bu konuda bir çalışma sanırım şart.

  • gökhan
  • 2 Aralık 2018
  Cevapla

  wordpress optimizasyon işim olacak sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğim.

  • Ozan
  • 2 Aralık 2018
  Cevapla

  Böyle bir şey kesinlikle gerekli olduğunu düşünüyorum herkese öneriyorum. Güvenilir kaliteli

  • Hüseyin
  • 1 Aralık 2018
  Cevapla

  wordpress optimizasyon gerçekten uygulanmadan önemi çok fazla anlaşılmayan birşey kesinlikle site üzerinden hedef ve beklentiniz varsa yapılması ya da yaptırılması gerekiyor

  • dijital dünya
  • 1 Aralık 2018
  Cevapla

  Kurumsal web siteleriniz için gerçekten önemli bir wordpress optimziasyon işlemidir. Bu hizmetten faydalanmalısınız. Faydasını göreceğinizden emin olabilirsiniz.

  • oguzcan
  • 30 Kasım 2018
  Cevapla

  Kateli hizmet güvenilir adres hizmet almak için tereddüt etmeyin

  • EVREN
  • 30 Kasım 2018
  Cevapla

  WordPress konusunda en büyük handikap seo konusudur. Çok fazla rakip arasından sıyrılmak için kaliteli bir seo yapılması lazım. Bilgiler için teşekkürler.

  • Beni Bırakma
  • 30 Kasım 2018
  Cevapla

  kurduğum site için sizlerden çok destek aldım. teşekkür ederim

  • Hasan
  • 29 Kasım 2018
  Cevapla

  Sitemin yavaşlamasından ötürü genellikle gelen kullanıcılar en fazla 20 saniye sitemde kalıp çıkmaktadırlar. Hep ziyaretçilerimi sitemde daha fazla tutmak hem de yeniden siteme ziyaret etmeleri için böyle bir hizmeti almak istiyorum fiyat nedir acaba? İletişimden de yazmak isterim.

  • Adil Can Sivrikaya
  • 29 Kasım 2018
  Cevapla

  Yeni kurduğum wordpress web sitem için faydalı bilgiler yer aldı. Hizmetler de gayet iyi. Başarılar.

  • erdem
  • 29 Kasım 2018
  Cevapla

  Arkadaşımız anlattığı gibi çalışmalarında işinin ehli olduğu belli. paylaşımlarından dolayı teşekkür ederim, ilk kez wordpressi böyle içten anlatan dikkatli bir arkadaşa denk geliyorum.

  • erdem
  • 29 Kasım 2018
  Cevapla

  WordPress seo anlamında nelere dikkat edilmesi neler yapılmasını anlatan açıklayıcı anlatım vede konu olmuş, ilgili arkadaşa teşekkür ederim.

  • Gökhan
  • 29 Kasım 2018
  Cevapla

  WordPress optimizasyon bir wordpress site için en önemli konu. Optimize edilmeyen bir siteden pek verim alınmıyor.

  • BakalimBilelim
  • 29 Kasım 2018
  Cevapla

  Siteniz yavaş ise uğrayacağınız en büyük kayıp ziyaretçi konusunda oluyor. Çünkü yavaş siteler sıralamada geriye atılıyor Google tarafından. Bilgi için teşekkürler

  • gercekci
  • 29 Kasım 2018
  Cevapla

  Optimizasyon için gerekli tüm bilgiler varmış burada.

  • dünyalı
  • 29 Kasım 2018
  Cevapla

  Web sitelerinin olmazsa olmazı seodur bence. Başarılar dilerim.

  • mahir
  • 29 Kasım 2018
  Cevapla

  Wp’nin ne kadar etkin olduğu biliniyor. Bu nedenle güzel bilgilerdi çok tşkler.

  • Defineci
  • 29 Kasım 2018
  Cevapla

  Seo bir web sitesinin sağ ayağı, sol kolu diyebiliriz. O olmazsa site üstü çıplak bir insana benzer. Her web amsterin mutlaka sitesine yaptırması gereken seo paketleri burada en uygun ve faydalı bir şekilde paketler halinde sunulmuş. Tebrik ederim.

  • Baran Üyükuş
  • 29 Kasım 2018
  Cevapla

  Yazı gerçekten çok güzel olmuş elinize sağlık. Hizmetleriniz zaten apayrı mükemmel teşekkürler:)

  • uykusuzyazar
  • 29 Kasım 2018
  Cevapla

  Paketin içeriği çok hoşuma gitti. Güzelmiş.

  • Matelmas
  • 28 Kasım 2018
  Cevapla

  Sitelerimde genellikle wordpress kullanıyorum. Optimizasyon konusunda verdiğiniz bilgiler oldukça iyi teşekkür ederim.

  • Haluk
  • 28 Kasım 2018
  Cevapla

  firma olarak süper hizmetleriniz var. bayılıyorum hizmetlerinize

   • cetinkaya
   • 15 Aralık 2018
   Cevapla

   Teşekkür ederiz

  • Serkan atay
  • 28 Kasım 2018
  Cevapla

  merhabalar site için yapılacak en güzel şey siteyi google sevdirmek olacaktır.Bunu yapmak için seoyu çok iyi bilmek gerekir.Bu konuda güzel bir makale yazan site sahibini ayrıca tebrik ediyorum.Yararlı olacak bir makale teşekkürler.

  • Precious
  • 28 Kasım 2018
  Cevapla

  Geçen gün işteyken kuzenim iPad’imi çaldı ve 30
  dakikalık bir düşüşten kurtulabildiğini görmek için test etti , böylece youtube hissi olabilir. Benim
  iPad şimdi bozuldu ve o 83 manzarasına sahiptir. Bunun tamamen
  konu dışı olduğunu biliyorum ama onu biriyle paylaşmak zorundaydım!

  • zehra
  • 28 Kasım 2018
  Cevapla

  Merhaba! Bu yazı daha iyi yazılmadı!
  Bu yazıyı okumak bana önceki oda arkadaşımı hatırlatıyor!
  Her zaman bunun hakkında konuşmaya devam etti. Bu sayfayı ona ileteceğim.
  Oldukça iyi bir okumaya sahip olacağı kesin. Paylaşım için teşekkürler!

  • Necmettin
  • 28 Kasım 2018
  Cevapla

  WordPress sitem hit arttıkça yavaşlama ve kaynak tüketimi artıyordu ama WordPress optimizasyonu yapılarak ilk günkü gibi stabil bir şekilde çalışmaya devam etti makalede de optimizasyonu en iti şekilde anlatılmış teşekkürler.

  • Free Expired Domain
  • 28 Kasım 2018
  Cevapla

  Bu, sitemde, tüm sonlandırılmış etki alanlarını
  kazıdığım sitelerden listelediğim bölümdür .
  Süresi dolmuş etki alanlarının listelerini oluşturmak için internetteki en popüler siteleri kazıyorum .
  Tüm listeler ücretsizdir ve bunları olabildiğince sık güncellemeye çalışıyorum

  • Web Sitesi
  • 28 Kasım 2018
  Cevapla

  Merhaba Web sayfanızı bulduğum için çok minnettarım. Gerçekten başka bir şey için Yahoo’yu araştırırken, yanlışlıkla hatayla karşılaştım. Yine de buradayım ve sadece inanılmaz bir yazı ve
  ilginç bir blog için tezahürat yapmak isterim. Ben de tema / tasarım seviyorum),
  tüm dakika boyunca okumak için zaman yok ama ben kitap-işaretlenmiş ve ayrıca RSS beslemeleri dahil, bu yüzden ben zamanım var ben harika bir okumaya geri döneceğim Daha fazla anlaşma, lütfen büyük b’ye devam edin.

  • optimizasyon
  • 28 Kasım 2018
  Cevapla

  Şu anda, daha sonra yeni bir optimizasyon yaptırmak için gerekli hazırlıkları yaptım. dönüşünüzü bekliyorum.

  • Hibravez
  • 28 Kasım 2018
  Cevapla

  Mutlaka okunması ve uygulanması gerek olan bir eğitici yazı olmuş. Tavsiyelerinizle bize yardımcı olduğunuz için kendi adıma teşekkürü borç bilirim. Keşke herkes sizin gibi yardımcı olabilse. Çok sağolun.

  • Yusuf SARI
  • 28 Kasım 2018
  Cevapla

  WordPress dünyada en fazla kullanılan CMS dir. Birçok kullanıcısı olmasına rağmen maalesef optimizasyon konusunda birçok kişi yeterli bilgi ve deneyime sahip değil. Bu konuda hizmet veriyor olmanız gerçekten çok güzel. Çalışmalarınızda başarılar.

  • Mert Özsoy
  • 28 Kasım 2018
  Cevapla

  WordPress optimizasyonla ilgili internetde bir çok kaynak var ama çoğu gerçek bilgiler vermiyor hocam, makalenizde gerçek bilgilere yer vermişsiniz teşekkür ediyorum

  • Mert Özsoy
  • 28 Kasım 2018
  Cevapla

  Hocam başarılar dilerim

  • Mert
  • 28 Kasım 2018
  Cevapla

  WordPress optimizasyonu’nu önemsemeyen bir kitle olmayın. Kesinlikle yaptırıldıktan sonra farkını hissedeceksiniz. Tabiki’de farkı doğru yerde , doğru ellerde çetinkaya ajans ile keşfedin. Yaptıran biri olarak ve çevreme öneren biri olarak kesinlikle muhteşem sonuçlar elde ettik.

  • Şahin Zaybak
  • 28 Kasım 2018
  Cevapla

  Güzel ve açıklayıcı olmuş elinize sağlık.

  • Bir Şahsiyet
  • 28 Kasım 2018
  Cevapla

  Buraya nasıl geldiğimi bile bilmiyorum, ama
  bu yazının harika olduğunu düşündüm . Kim olduğunu bilmiyorum ama sen
  zaten

  • Teşekkür
  • 28 Kasım 2018
  Cevapla

  Türkiye’de wordpress hızlandırma ve wordpress optimizasyon konusunda üstünüze tanımıyorum 🙂

  • serhat
  • 28 Kasım 2018
  Cevapla

  ilk başta karmaşık gelmeye başladı ama yavaş yavaş öğreniyorum gayet güzel bir paylaşım teşekkürler

  • Yasir
  • 28 Kasım 2018
  Cevapla

  wordpress kullanmıyorum ama yakın zamanda wordpress bir site açmayı düşünüyorum. Yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

  • İSLAM
  • 28 Kasım 2018
  Cevapla

  WordPress optimizasyonu bu kadar basit olmamıştı teşekkürler.

  • deniz
  • 28 Kasım 2018
  Cevapla

  wordpress kullanmıyorum ama yakın zamanda wordpress’e geçmeyi düşünüyorum. benim için oldukça faydalı bir bilgilendirme oldu teşekkürler.

  • Candan
  • 27 Kasım 2018
  Cevapla

  Eğer kendim gibi en iyi içerikler için gidecekseniz, bu siteyi her
  zaman kaliteli içerik sunarken ziyaret edin , teşekkürler

  • Taha
  • 27 Kasım 2018
  Cevapla

  WordPress üzerinde yapmam gereken fakat yapmadığım şeyleri farketmemi sağladınız. Birlikte çalışma dileği ile.

  • ahmet
  • 27 Kasım 2018
  Cevapla

  sitemdeki yavaşlık problemi vardı sagolsun hızlı bir şekilde çözüldü. insaallah daha çok çalışırız.

  • Feride
  • 27 Kasım 2018
  Cevapla

  Web sitenizin tasarımını ve düzenini gerçekten çok beğeniyorum.

  • Wp Tema
  • 27 Kasım 2018
  Cevapla

  Web sitenizin tasarımını ve düzenini gerçekten çok beğeniyorum. Buraya gelmem ve daha sık ziyaret
  etmem
  için çok daha keyifli hale getiren gözlerde çok kolay . Eğer mı
  Temanızı oluşturmak için bir tasarımcı kiraya? Mükemmel iş!

  • Emre
  • 27 Kasım 2018
  Cevapla

  WordPress optimizasyonun ne olduğuna dair hiç bir şey bilmiyordum. Sitenizi keşfettiğimde iyi ki buldum dedim gerçekten çok bilgilendirici olmuş. Elinize sağlık.

  • Merve
  • 27 Kasım 2018
  Cevapla

  Kodlamayla aşina olanlar bilir optimizasyondansa baştan başlamak daha kolaydır. Fakat bu anlamda optimizasyon çetinkaya ajans için oyuncak gibi kalıyor 🙂 Bakalım benim site kaç saniyede açılıyor, önce bir kurayım da hemen ilk işim bu olacak.. 🙂

  • Volkan Apaydın
  • 27 Kasım 2018
  Cevapla

  Sanırım burada en etkili olan süreçlerden biri web site hızı. Seo yaparken, ne kadar çalışma yaparsak yapalım, scriptlerle kodlarla, görsellerle dolu yavaş bir siteye herhalde fayda etmeyecektir..

  • Hizmet kalitesi mükemmel
  • 27 Kasım 2018
  Cevapla

  Yok böyle mükemmel bir hizmet anlayışı. Alanında en başarılı web ajansı. Adamlar işinin hakkını veriyor.

  • zeytin8899
  • 27 Kasım 2018
  Cevapla

  Kateli hizmet güvenilir adres hizmet almak için tereddüt etmeyin

  • Kaan atak
  • 27 Kasım 2018
  Cevapla

  WordPress Optimizasyon konusunda detaylı bir çalışma.. Her site için yaptırılması artık şart oldu.. İşinin ehli bir kişiden bu hizmeti almak, yarar sağlayacaktır..

  • İbrahim Tas
  • 27 Kasım 2018
  Cevapla

  Site hızının seoya etkisini daha önce konuşmuştuk gerçekten faydasını gördüm. Paylaşımınız için teşekkürler.

  • Aydın
  • 27 Kasım 2018
  Cevapla

  tahsin hocamı bir çok firma referans gösterdi ve çalışmalara başladık teşekkürler hocam tavsiye ederiz

  • bandar judi online terpercaya di indonesia
  • 26 Kasım 2018
  Cevapla

  Bu yazıdan çok şey elde etmek istiyorsanız, o zaman
  bu stratejileri kazanan web günlüğüne uygulamanız gerekir.

  • ganyanci
  • 26 Kasım 2018
  Cevapla

  gercekden kaliteli işler cıkarıyorsunuz başarılar dilerim

  • weishoff
  • 26 Kasım 2018
  Cevapla

  Aşağıya iniyorum, bunun için yeniyim,
  keşfettim bunun üzerine keşfettim Kesinlikle yararlı ve bu bana yükler konusunda yardımcı oldu.
  Yardımım ve diğer kullanıcılara yardım ettiği gibi yardım etmeyi umuyorum.
  Aferin.

  • Sadraf
  • 26 Kasım 2018
  Cevapla

  Birkaç sitem için Tahsin hocayla çalıştık. Son derece memnun kaldım. Tavsiye ederim.

  • UBRTrade
  • 26 Kasım 2018
  Cevapla

  WordPress optimizasyonu sitelerimizin hem hızlarını hemde anahtar kelimede googlede daha yukarılara çıkmamıza yardımcı oldu çalışmalarınızın devamını diliyorum.

  • Bekir Aydoğan
  • 26 Kasım 2018
  Cevapla

  Bilgisi de referansları kadar bol olan bir üstat. GTmetrix, Insight puanlarını yükseltmek isteyenlerin mutlaka başvurması gerek.

  • Sedat
  • 26 Kasım 2018
  Cevapla

  gerçekten işinde uzman bir ekip büyük merakla takip ediyorum

  • Fatih
  • 26 Kasım 2018
  Cevapla

  WordPress Optimizasyon konusunda birçok kişi ile çalıştım. Çetinkaya, bu konudaki uzmanlığı ile aralarındaki en iyileridir. Teşekkürler.

  • Yedikuyular
  • 26 Kasım 2018
  Cevapla

  yakın tarihte ben de kendi web sitem için sizden hizmet almayı düşünüyorum. Gayet başarılısınız

  • Sedat
  • 26 Kasım 2018
  Cevapla

  gerçekten işinde usta ekip tek tercihim

  • taha
  • 26 Kasım 2018
  Cevapla

  WordPress optimizasyonu bu kadar kolay olmamıştı teşekkürler.

  • turan
  • 26 Kasım 2018
  Cevapla

  WordPress optimizasyonu için okuduğum en iyi makale diyebilirim. Bu güzel bilgiler için çok teşekkür ediyorum size 🙂

  • CanDostu
  • 26 Kasım 2018
  Cevapla

  Çalışmalarınız çok güzel. Sağlamış olduğunuz hizmet paketine bakacak olursak, gayet sağlam çalışmaya benziyor. İş teslim süresi hakkında biraz daha bilgilendirme yapar mısınız?

  • Merve Aymak
  • 25 Kasım 2018
  Cevapla

  WordPress optimizas ilk baştan ne olduğunu bilmiyordum makalenizi okuyup sizinle tanışana kadar sitem sayenizde daha iyi hit alıyor mükemmel bir çalışma yaptırdık tekrardan teşekkür ederiz

  • mandal cer
  • 25 Kasım 2018
  Cevapla

  WordPress optimizasyonu okadar kolay olmadığını biliyoruz. Çetinkaya ajans, oldukça kaliteli ve bi okadarda mükemmel iş çıkartıyor. WordPress optimizasyonu herzaman zordur.