Whatsapp Grubu 256 Limiti Nasıl Aşılır? Detaylı Anlatım

Not: Lütfen konu ile ilgili telefon araması vs yapmayınız. Yardımcı olunmayacaktır. Telefon destegimiz bu konuda yoktur.!

Aşağıya yorum olarak sorunuzu yazınız..

Adımlara başlamadan önce, size bir Yönetici olduğunuz herhangi bir WhatsApp grubunda 256’dan fazla üye ekleyebileceğinizi söyleyeyim. WhatsApp’da 256 üyenin sınırını geçmek için ihtiyacınız olacak bir şey var: Ekstra yazılım veya donanım aygıtına gerek yok, sadece basit değişiklikler işe yarayacaktır.

Aşağıda gerekli olan şeyler yazılıdır:

Son Sürüm WhatsApp (En son sürümle denediğimden dolayı)
Root Powered File Explorer (ES File Explorer)
Rootlu Android Telefon.

Eğer bu şeylerin hepsine hazırsanız, o zaman adımlarla başlayın, böylece bir dakika israf etmeden çevrelerinizi genişletebilir ve onları grubun bir parçası haline getirmek için mevcut grubunuza daha fazla üye ekleyebilirsiniz.

Adım 1: Dosya Gezgini’ni Aç (Burada ES Dosya Gezgini Kullanılır)
ES Dosya Gezgini ile yapmanız gereken ilk ve en önemli şey,  “Root Explorer”  seçeneğini etkinleştirmeniz, ES Dosya Gezgini’nde  “Root Explorer”  etkinleştirmeniz gerekmektedir. Sadece Açmanız ve sola doğru kaydırıp, etkinleştirmeniz gerekir. Root Explorer da Süper kullanıcılara erişim sağlayarak Kök explorer’ı etkinleştirmekle karıştırılmanız durumunda, aşağıdaki Resim’de gösterilen sırayı takip etmeniz yeterlidir.

Adım 2: Aşağıda gösterilen klasörü açın ve WhatsApp_Preferences dosyasını düzenleyin.

Bu yüzden, Root Explorer’a uygun bir erişim sağladıktan ve Root Explorer etkinleştirdikten sonra, WhatsApp_Preferences Dosyasını düzenleyelim. Bu yüzden aşağıdaki dizine gidin: data / data / com.whatsapp / shared_prefs / com.whatsapp_preferences.xml ve com.whatsapp_preferences.xml dosyasını düzenleyin.

Adım 3: Editör’ü kullanarak WhatsApp_Preferences.xml Dosyasını düzenleyin.

Yukarıda belirtilen yere ulaştıktan sonra, yapmanız gereken WhatsApp_Prefrences.xml dosyasını değiştirmektir. Aşağıda, varolan whatsapp grup sınırından daha fazlasını ekleyebilmeniz için değiştireceğiniz dosyanın bir parçasıdır.

“İnt name =” participles_size_limit ”value =” 256 ″ ve grubunuzda olmasını istediğiniz maksimum üye / katılımcı sayısıyla 256’yı değiştirin.  WhatsApp Group’ta istediğiniz üye sayısını yazabilirsiniz. İster 3000 itser 10.000 tamamen size kalmış 🙂 . Değiştirdikten sonra dosyayı kaydedin ve kapatın.

Şimdi Uygulama Yöneticisine gidin ve WhatsApp’ı kapatın. Zorla kapandıktan sonra WhatsApp’a dönün ve Açın ve şimdi bir grup oluşturun ve üye ekleyin, daha önce 256 olan üye limitinin koddaki maksimum katılımcılara girdiğiniz numaraya yükseldiğini göreceksiniz.

Hepsi bu kadar, Artık WhatsApp Grubunuzda istediğiniz kadar insan ekleyebilirsiniz. Sonunda bunun bazı şeyleri test ederken karşılaştığım bir hiledir. Bu bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır.


Whatsapp grubuna 256 dan fazla kişi ekleme
Bu sorunu çözmek için öncelikle grup yöneticisi olmanız ve rootlanmış bir android işletim sistemine sahip olmanız gerekmektedir. Üye ekleme sınırını grup yöneticisi çok rahat bir şekilde kaldırabilir. Aşağıdakı adımları uygulamanız yeterlidir.

 1. Akıllı telefonunuzun android ve rootlu olması gerekir.
 2. Es File Explorer programını indirip kurun.
 3. Sonrasında şu dosyayı bulun data/data/com.whatsapp/shared_prefs/com.whatsapp_preferences.xml and edit the com.whatsapp_preferences.xml
 4. “int name=”participants_size_limit” value=”256″ bölümündeki 256 üye limitin ifade edilen satırı bulun.
 5. Orada bulunan 256 sayısını dilediğiniz bir rakam ile değiştirebilirsiniz. Örneğin bunu 1000 yada 750 yapmanız yeterlidir.

Not: Konu ingilizce kaynaklar araştırılıp, derleme yapılmıştır. Deneme yapılmamıştır. Sorumluluk size aittir. Soru ve sorunlarınızı aşağıya yazabilirsiniz 🙂

Bir önceki yazımız olan AdSense Reklam Yerleşimi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yazın

  • Resul müçük
  • 25 Aralık 2019
  Cevapla

  Olmuyor tamam orda 9999 kişi ekle diyor seçiyorsun 256 kişi ekleyip hemen 256 kişiden fazla kişi eklenemez deyip yine eklenmiyor.