Seo Özgünlük Testi

 • 21 Haziran 2018
 • Seo

Seo özgünlük testi,  internet ortamında paylaşılan bilgiler, makaleler genel kavramının altında toplanan tüm içerikler özgün bir şekilde yapılan çalışmaların eseridir. Her bireyin kendine özgü bilgi paylaşımı vardır. Her konu hakkında farklı çalışmalar görebileceğiniz arama motorunda bir takım çalışmalar sonrasında bilgiler yüklenilir. Yapılan çalışmalarda içerik paylaşılmadan önce seo özgünlük testi yapılır. Seo özgünlük testi bilginin çalıntı veya kopya olmamasını sağlayan bir işlemdir. Bu işlem her bilgi paylaşımında yapılmaktadır. Aynı bilgiler paylaşıldığı zamanlarda da seo uyumu olmadığından hızlı bir şekilde kısa zamanda silinir. Zaman aşımına uğrayıp yok olur. Lakin özgün bir şekilde yapılmış bir iş akılda kalma oranına sahiptir.

Seo Özgünlük Testi Nasıl Yapılır?

Bin bir özenle ve bekleyiş ile yazdırıp ücretini ödediğiniz makalelerin özgünlük sorgulamasını yaptırmadan sitenize eklemeniz sonrası google da alt sıralara gidebilir veya aramalardan tamamen silinebilirsiniz. Bunun nedeni copy olan makalelerdir büyük çoğunluk ile. Siz makale özgünlüğü test etmediyseniz ve makaleyi yazdım diye başka sitede var olan bir makaleyi göndermişse bu spam olarak algılanmanıza neden olacaktır. Yazı Özgünlük programı veya tez özgünlük kontrolü yaptırmadıysanız bu problem başınıza doğal olarak gelebilir. Makale özgünlük analizi için site özgünlük testi özgün içerik kontrolünü online ve ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Seo Özgünlük Testi

Seo Özgünlük Testi

Google özgünlük testi makale kontrol programı ile veya online özgünlük kontrolü yapıp kopya içerik kontrolü kopya içerik denetleyici özgün içerik testi makale özgünlük kontrolü makale özgünlük testi, en iyi özgünlük testi , özgün makale analiz programı, kopya içerik kontrol arac ile yazılarınızı ve tezlerinizi özgünlük testi ile güvene alabilirsiniz.

Seo Özgünlük

İnsanlar yapacakları bilgi paylaşımlarında üst sıralara ulaşmak için seo uyumlu çalışmalar yapmaya başladı. Seo özgünlük testi sayesinde bu çalışmalarda kopya veya alıntı olup olmadığını da inceleme şansı yakaladı. Özellikle çok bilinen copyspace programı sayesinde alıntı veya kopya gibi durumlarda içerikte uyarı veren kırmızı alt çizgili görsellik sunucu çalışması bireylerin işine oldukça yaramaktadır. Örneğin; blog veya makale yazılarının her biri bu testten geçmektedir. Böylece kişinin yazısı daha kaliteli hale gelmesi sağlanır. Aynı zamanda seo uyumu ve dil bilgisi kuralları da yazının kaliteli ve aktif bir şekilde arama motorunda bulunmasını sağlar.

Aramalarda ilk olarak seo özgünlüğünden geçmiş yazılar öne çıkar. Böylece hedeflenen kitleye daha hızlı bir şekilde ulaşılmış olunur. Bilgi paylaşımlarınız güzel olsa bile hedef kitleye ulaşmama durumu olabilir. Bu durumda da seo danışmanlarından yardım alabilirsiniz. Yaptığınız işi profesyonel bir şekilde gerçekleştirmek açısından izleyeceğiniz adımlar önemlidir.

Özgünlük Testi

İnternet ortamında paylaşacağınız içerikleri yayınlamadan önce geçireceğiniz seo özgünlük testi sıralamasında ikinci sırada gelen Duplicheker özgünlük testi aşamasında gerekli bir çalışmadır. Yaklaşık olarak 1000 kelimeye kadar üretilen bir yazının tarayıcı sayesinde incelemeniz mümkün olur. Üye olmadan 1 seferliğe mahsus bu incelemeyi yapabilirsiniz. Ancak üyeliğinizi başlattıktan sonra tüm çalışmalarınızda bu programı ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Daha sonrasında steliner testi yapılır. Steliner testi kopya içeriği, eksik link bölümleri, kelime orantısı gibi detaylı analizi yapan ve inceleyen bir testtir. Yabancı dil içerik üretmiş kişilerin bilgi paylaşımlarını incelerken Plagiarisma testinden faydalanılır. Bu program yaklaşık 190 dili inceleyen bir programdır. Tüm yabancı bilgi paylaşımlarında doğru bir özgünlük testi yapmanıza olanak tanır.

Genel bakımdan copyspace ile aynı özelliklere sahip plagium programı da özgünlük testi arasında yer alır. Yüzeysel, detaylı tarama yapan bu program iki bilgiyi aynı anda karşılaştırma da yapabilmektedir. Hem ücretli hem de ücretsiz olarak kullanılmaktadır. Son olarak İngilizce olarak açmak istediğiniz bir site için The Pen sters programı vardır. Sadece İngilizce siteler için kullanılan bu program çok fazla tercih edilmemesine rağmen başarılı sonuç alınmasını sağlar.

Bir önceki yazımız olan Seo ve Sem Nedir? Arasındaki Farklar Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yazın

  • sait
  • 10 Kasım 2018
  Cevapla

  Kaçak göç esasında gelişmiş ve gelişmek ve gelişmekte olan dünya ülkelerinin hepsini yakından ilgilendiren yapısal bir sorundur. Bu sorunun ülkemiz gündemini meşgul etmesininim en önemli nedenlerinden birisi bölgesel ülkesel gelişme farklılıklarından ortaya çıkmaktadır.

  Asya ve Avrupa arasında köprü konumunda olan Türkiye Ortadoğu ve yakın Asya ülkelerinin AB ülkelerine kaçak olarak göç etmek için transit olarak kullandıkları yoldur.

  Burada kalmak isteyende çok fazla göçmen vardır bunlarda dolay olarak iş gücü piyasasını etkilemektedir çünkü gelen göçmenler da daha kaliteli işi daha ucuza yapmaktadır.

  Zaten yurtiçi işgücü piyasasında istihdam sorunumuzu neredeyse içinden çıkılmaz hale getirmektedir, bu durumu her iki taraf üzerinden yarattığı sosyal sorunlar ve birçok halde insan ticaretini yönelen olayın insani boyutu üzerinde durulması gereken bir konudur. (Türkiye ‘de kaçak göç yayın No: 2004-65 İTO)(GENEL SEKRETER CENGİZ ERSUN)

  Türkiye’de düzensiz göç akımlarıyla çoğunlukla Asya, Avrupa ve Afrika arasında kalan coğrafi konumunun etkisiyle hem transit hem de hedef ülke olarak karşılanmaktadır.

  Bu düzensiz göç akımları daha fazla transit göçmenleri kaçak işçileri sığınmacıları ve mültecileri kapsamaktadır.
  Son 10 yılda ülkemize gelen geçmenler

  Suriye
  İran
  Irak
  Afganistan
  Pakistan
  Bangladeş
  Moldova
  Romanya
  Ukrayna
  Rusya
  Gürcistan
  Ülkemize gelenlerin büyük çoğunluğu ülkemizden başka bir ülkeye geçmek için ülkemizi kullanmışlardır.
  Ülkemize gelenlerin diğer bir kısmı ise kaçak yollarla ülkemizde çalışmayı düşünmektedir

  Ülkemize son 10 yılda 163 farklı uyruktan göçmen gelmiştir.

  Düzensiz göç Türkiye’nin AB’ye katılım sürecinin içinde önemli bir konudur. Nitekim AB Türkiye’nin katılım süreci hakkındaki raporlandın anlaşılacağı gibi ülkeler arasında düzensiz göçün en çok olduğu ülke ülkemizdir. Biz yıllardır hem düzensiz göçle hem de bunun sonucunda işsizlikle mücadelede politikalar üretmeye çalışmaktayız.
  Ülkemize her yıl kaçak yollarla 350,000 mülteci girmektedir bunların yıl içerisinde yaklaşık 200,000 bini gözaltına alarak ülkelerine geri gönderilirken her yıl yaklaşık 150,000 ülkemizde kaçak olarak çalışmaktadır.
  Ülkemizde yaşayan göçmenler;
  Suriyeliler: Ticaret, tekstil ve inşaat alanında çalışmaktalar
  Moldovalılar: Ev işlerinde, Bebek bakımında, yaşlı bakımında, hasta bakımında çalışmaktadır

  İnşaat: Suriye, İran, Irak, Azerbaycan, Romanya, Moldova

  Hiç şüphesiz ekonomide kayıt dışılık varlığı yalnızca ülkemizde değil tüm dünyanın sorunudur gelişmiş ülkelerde % 15 gelişmekte olan ülkelerde % 30 ülkemizde bu oran yüzde 60 seviyesindedir.
  UÇÖ verilerine göre göç eden işçi ve ailelerinin sayısı 120 milyon civarında bu rakam önümüzdeki 25 yıl içinde 2 katına ulaşması beklenmektedir.
  TÜRKİYE ÜZERİNDE BİR UYGULAMA GÖÇ EKONOMİSİ
  DOC.DR. YUSUF AKAN
  YAR.DOC.DR. İBRAHİM ARSLAN

  Büyük şehirlere göç eden ailelilerin büyük çoğunluğu aylık geliri Türkiye ortalamasının altında yer almaktadır. Bu durum memleketlerden büyük şehirlere göç eden insanların önemli bir kısmının ekonomik sıkıntılar içerisinde hayatlarını sürdürmeleri gerektiğini göstermektedir.

  Göç etmeden önce akrabaların veya hemşerilerin olduğu bölgeye gidilir.
  Göç öncesinde ve göç sonrasında ekonomik değerlendirme yapıldığında göç sonrasında ekonomik durumun göç öncesine kıyasla daha iyi olduğu söylenebilir.
  Göç nedenleri arasında işsizlik görev nedeniyle tahin ve can ve mal güvenliği olduğu söylenebilir.
  İşsizlik göçün en büyük sebebidir.
  Göç eden vatandaşların büyük çoğunluğu gittikleri illerde veya ülke dışında kendilerini kabullendirme konusunda zorluk yaşamışlardır.
  Göç eden insanlar kendilerini ekonomik olarak özgür hissedene kadar göç ettikleri bölgeyle bağlantısını hiçbir zaman koparmamamızlardır.
  Hanede çalışanların hane halkı nüfusu belirlemektedir.
  Hana halkı göç esnasında bir sorunla karşılaşırsa önce kendisi çözmeyi dener, olmasa akrabadan yardım alır eğer oda olmasa başka bir yol bulur.
  Göç olgusunun hem sebepleri hem de sonuçları itibariyle ekonomik açıdan büyük önem arz etmektedir.
  Göç eden bireylerin memleketleri geri dönme istikametindeki düşünceleri kendilerine kentli sayma düşüncelerini benimsemediklerinden kendilerini olumsuz olarak etkilemektedir.
  Sonuç olarak her geçen gün artan ve büyükşehirim problem alanı haline getiren göç sorununun kontrol altına alınmasında köyden kente dönüşün projelerinin faaliyete geçirilmesi bölgesel alanda yatırımların artırılması güvenli bir ortam yaratılması bölgesel ekonomi politikalarının uygulanması ve DOAP ,GAP,KIRSAL KALKINMA PROJELERİ ÖNEMİ AÇIKTIR.

  • çıkma parça
  • 26 Eylül 2018
  Cevapla

  paylaşım için teşekkürler

  • Emirhan Kizil
  • 6 Eylül 2018
  Cevapla

  teşekkürler bilgi için