Seo Nasıl Yapılır?

  • 23 Haziran 2018
  • Seo

Günümüzde ‘ Seo Nasıl Yapılır? ’ sorusunun cevabı bir çok site sahipler tarafından merak edilmektedir. Bir nebze olsu merakınızı gidermeye çalışacağız.

Seo Nedir?

SEO İngilizce’den kendi ana dilimize geçmiş olan bir kısaltmadır. ‘Search Engine Optimization’ kelime grubunun kullanımını kolaylaştırmak adına kısaltılmış hali kullanılmaktadır. Türkçede ‘Arama Motoru Optimizasyonu’  olarak geçen Seo günümüzde ki bir çok web site tasarımcılarının ilgisini çekmektedir.  Bunun sebebi seo işlemleri yapılarak arama motorlarında websitelerin daha kolay tasarlanmasının sağlanması yer almaktadır.  Böylelikle arama sonuçların da seo uyumlu içerikleri buluna website üst sıralarda çıkar. Bu durumda sitenin daha fazla takipçisinin olmasını sağlamaktadır. İnternet ortamında yüzlerce hatta binlerce farklı içeriklerde siteler olduğu düşünülürse seo işlemleri kaliteyi büyük ölçüde arttırır. Seo düzenlemeleri yapılırken dikkat edilmesi gereken bir çok farklı nokta bulunmaktadır

Seo İşlemleri Hakkında

Seo hizmetinin yapılma amacı popülariteyi sağlamaktır. Seo Nasıl Yapılır? sorusuna en iyi cevabı seo uzmanı  cevap aranmakla birlikte bunun için bir çok farklı yol denenmektedir. En doğal yollarla popülariteyi sağlayan bireyle seo uzmanları olarak görülmektedir.  En iyi reklam türü Google’da arama yapıldığında en üst sıralarda web sitenin yayınlanmasıdır.  Bunun için dikkat çeken reklamların yapılması önemlidir. Yapılan tanıtımlar ve reklamlar sitenin üst sıralarda yer almasını sağlamaktadır. Sitenin ziyaretçi  sayısında meydana gelen artış ve site hakkında ki  yapılan bilgilendirmeler ve link paylaşımlarından Google sitenin popülaritesini değerlendirmektedir.  Paylaşım kanalları ve sayılar arttıkça popülarite daha kaliteli ve daha sağlam bir yapıya ulaşmaktadır.  Doğallık kelimesi  SEO çalışmalarında yer alan en önemli anahtar kelimelerden birisidir.

SEO Analiz

Seo analiz sonuçlarıyla da seonuzun durumunu inceleyebilirsiniz.

Google ‘da yer alan  listede yükseltme mantığını benimseyen siteler doğal olarak bir popülarite esasını yöntem şekline getirerek ele almaktadır.  Doğal popülarite işlemleri  içerisinde  yapay durumlara sebebiyet verecek durumlar meydana geldiğinde dikkate alınmazlar.  Az sayıda yapılan yapay çalışmalar dikkat çekemeyebilmektedir. Ancak yapay çalışmaların fazla  sayıda olması dikkat çekmemesinin yanında  olumsuz  etkiye sahip olmaktadır.  Sıralamaya da olumsuz olarak yansıyıp sitenin alt sıralara düşmesine sebep olabilir. Doğal popülarite yöntemi içerisinde yer alan adımlar  arasında site sahibinden habersiz yapılan çalışmalar yer alır.

Seo hizmeti çalışmalarında amaç kullanıcıların siteyi faydalı bulduğunu göstermek ve paylaşımlarda bulunduklarına dikkat çekmektir.  Böylece sitenin aktif ve istikrarlı bir başarıya ulaşması sağlanır. Sitedeki herhangi bir makalenin forumlar, sosyal medya  ve blog vb. SEO çalışmalarına katkı sağlayan sanal ortamlarda  paylaşılması oldukça önemlidir.  Çalışmalar kullanıcı tarafından yapılıyormuş gibi gözükmelidir.  Site kullanıcılarının çoğunlukla tercih ettiği ve gerçekten yararlı bulduklarına dair bir olgu oluşturulmalıdır..Ayrıca doğallık anlayışının en  temelini oluşturan durum çeşitliliğin sağlanmasıdır.

Tek elden organize edilen  çalışmalar doğal görünmemektedir. Bunun sebebi ise çeşitliliğin yer almamasından kaynaklanmaktadır.  Bundan dolayı  yapılan çalışmalar zaman, yapı, uygulanma biçimi ve sayı gibi kriterlerden oluşmaktadır. Böylelikle çeşitlilik sağlanmış olur. Sitenin kalıcı , doğal ve kaliteli olarak yükselmesini sağlamakla birlikte faydalı bir hizmet verildiğine dair izlenim oluşturur.

Bir önceki yazımız olan Seo Ajansı İstanbul başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yazın