İnstagramda Birini Nasıl Engellerim (Ayrıntılı Kolay Anlatım)

instagram kişi engelleme veya engellenenleri açma konusunda sizlere bilgi vereceğiz. Eğer insanlar Instagram üzerinde sizi taciz ediyor ve rahatsızlık veriyorsa, bazen yapılacak en iyi şey onları engellemektir. Birini engellediğinizde, bu kişi profilinizi, yayınlarınızı veya hikayelerinizi artık bulamaz veya göremez.

İnstagram kişi engellemeleri görme instagram engelleme sorununuza yanıt vereceğiz.  ınstagram engelleme listesini ve engellenenleri nasıl engelleme listesinden çıkaracagınızı göstereceğiz.  instagram arkadaş engelleme kaldırma,  instagram arkadaş engelleme   çıkarmayı detaylıca okuyacaksınız.

Fikrinizi çizginin aşağısında olacak şekilde değiştirirseniz, her zaman insanların engelini kaldırma seçeneğine sahipsiniz. Nereye bakacağınızı biliyorsanız, gerçekleştirmek için kolay bir görev. Bu seçenek gerçekten de ayarlarda gömülüdür, bu yüzden bir çok kullanıcı onu bulmakta zorlanıyor.

Arkadaşımı endişelendirmene gerek yok. Bu yayında , Android cihazlarda Instagram’da birinin nasıl engelleneceğine ilişkin adım adım talimatları göstereceğiz . İhtiyacınız olan tüm bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Temel olarak bir kaç dakikadan kısa bir süre içinde birinin kilidini kaldırabilirsiniz. İlk adım, Android cihazınızda Instagram uygulamasını bulmak ve açmaktır. Bunu uygulama çekmecesinde veya ana ekranınızda veya her ikisinde bulabilirsiniz. Bundan sonra, ekranın sağ alt tarafında bulunan profil simgesine dokunun ve ardından “Seçenekler” menüsüne gidin. Sağ üst köşede göreceğiniz üç dikey nokta ile simgeye basarak bunu yapabilirsiniz.

Bir sonraki adım “Hesap” bölümüne ilerlemek ve Instagram’da engellediğiniz tüm kullanıcıların listesini gösteren “Engellenen Kullanıcılar” seçeneğine dokunmaktır. Yapmanız gereken en son şey, engeli kaldırmak istediğiniz kullanıcıyı seçmektir, “Engellemeyi kaldır” düğmesine dokunun ve “Evet, eminim” seçeneğini seçerek kararınızı onaylayın.

Gördüğünüz gibi, Instagram’da birisinin engellenmesi tam olarak roket bilimi değildir. Bittiğinde, engellemediğiniz kişi profilinizi, yayınlarınızı ve hikayelerinizi bulabilir ve görebilir.

Hayatı sizin için daha da kolaylaştırmak için, aşağıda kontrol edebileceğiniz ekran görüntüleriyle birlikte adım adım talimatlar hazırladık.

1. Adım: Cihazınızdaki Instagram uygulamasını açın

2. Adım: Ekranınızın sağ alt köşesindeki profil simgesine dokunun

3. Adım: Sağ üst köşedeki simgeye dokunarak “Seçenekler” e gidin

4. Adım: Aşağı kaydırın ve “Engellenen Kullanıcılar” seçeneğini seçin

5. Adım: Engellemeyi kaldırmak istediğiniz kişiyi bulun ve seçin

6. Adım: “Engellemeyi kaldır” düğmesine dokunun

7. Adım: Açılır pencerede görünen “Evet, Eminim” düğmesine dokunun

Yani, orada var. Instagram’da birisinin nasıl engelleneceği budur. İşlem kolay ve hızlıdır. Elbette kararınızı pişmanlık duyuyorsanız, istediğiniz zaman istediğiniz zaman kullanıcıyı tekrar engelleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İnstagram gizlilik ayarlarını değiştirme (Detaylı ve Kolay Yöntem) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yazın