Google Hız Güncellemesi ve Google Sıralama Kaybı Çözümü

  • 4 Temmuz 2018
  • Seo

Bu ay Google’ın Mobil Hız Güncellemesi’yle birlikte , Google’ın  çalışanlarından John Mueller’den Google Hız Güncellemesi detaylarını paylaştı. John Mueller “daha ​​fazla bir ölçekte” çalışacağını söylediğinde, bunun ne anlam ifade ettiği ve detayları paylaşmasını bir kullanıcı ısrarla açıklamasını istedi.

Google Hız Güncellemesi Nedir?

Yakın zamanda bir güncelleme gelecegini bunun Google Hız Optimizasyonu olacağını ve bu optimizasyon da sitelerini hızlı olarak kullancılara sunan webmasterlar’ın bu güncellemeden etkilenmeyeceğini, bu optimizasyon u yapmayanların sıralama kaybedeceğini açıkça ifade etti. Bu yüzden “sayfalarınızı dikkate alabildiğimiz kadar yapın” açıklamasında bulundu. Ve sitelerinizi hızlı yapmak o kadar da zor değil, sıralama kaybetmemek için bu hız optimizasyonlarını yaptırın ” açıklamasında bulundu.

Google Pagespeed Güncellemesi Etkileri

Bu güncellemenin Google’ın “kullanıcılara en yavaş deneyimi veren sayfaları etkileyeceğini” söylediği için bu açıklamasının “orijinal duyuruyla çelişiyor gibi göründüğü” için hemen sordum. Bu yüzden Mueller’den Twitter’da bunu sordum .

Daha önceki rehberliği “bu sadece en yavaş siteleri etkilediğini” yineledi; “bunlar aşamalı olarak iyileşebilir” diye ekledi, ancak “ideal olarak hızı önemli ölçüde artıracağınızı” söyledi.

Ayrıca, Google’ın kullanıma sunması için “bu temmuz ayında” olduğunu doğruladı. Mueller bir kez daha şöyle açıklama da bulundu: “Siteniz oldukça hızlıysa, ince ayar şeyleri değiştirmeyecektir.”

Google Hız Güncellemesi Etkileri

Yani, kısacası, hızlı bir siteniz varsa, sıralamalarınızla daha hızlı bir şekilde “index hızını ve sıralama da kayıplar yaşamayacağınızı” (en azından Hız Güncellemesinden dolayı), ancak siteniz yavaşsa, hızlıca sitenizin aramalarda kaybolacağını belirtti.

Mobil Hız Güncellemesinden Nasıl Kurtulurum

Mobil hız güncellemsinden kurtulmak ve sıralama kayıplarından kurtulmak için Sitenizi Optimizasyon Yaptırmanız gerekmektedir.

WordPress Optimizasyon Hizmetimizden Faydalanmak isterseniz Tıklayınız

Mobil hız güncellemesini açıklığa kavuşturmak için:

a) Bu güncelleme sadece yavaş siteleri etkiler,

b) Aşamalı olarak hızını geliştirilebilenler (ideal olarak hızı önemli ölçüde artıracak olsanız da …),

c) Bu ay için bu güncellemeyi aktif ewdecegini, hızı düşük sitelerin sıralama kayıpları yaşayacağını, index alma hızlarının düşeceğini ve aramalardan silinebileceğini hedefliyoruz. Siteniz oldukça hızlıysa, bu ince güncelleme ayarlarımız bir şeyleri değiştirmez.

İşte John’un tweet’i:

John’u bir hafta önce bu Webmaster hangout’unda 10:18 da vereceği seminerdeki açıklamalarını, kademeli hız iyileştirmeleri hakkında konuşarak dinleyebilirsiniz

Google Mobil Hız Güncelleme Çözümü

Google’ın Mobil hız güncellemesinde etkilenen sitelerin, bir an önce hız optimizasyonu yaptırması ve bu şekilde mobil hız sorunlarından kurtulması gerekmektedir. cetinkayaajans.com

Bir önceki yazımız olan Ahrefs Nedir? Ücretsiz Ahrefs Raporu! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yazın