Google Görüntülü Reklam Kampanyaları için 3 Potansiyel Özellik

Google, Salı günü bir blog yayınında reklamverenlerin Görüntülü Reklam Ağı kampanyaları ile yeni müşterilere ulaşmasını sağlamayı amaçlayan üç özelliği ele almıştır.

İşte bilmeniz gerekenler:

Ürün beslemeli dinamik arama. Google bu özelliği kısa bir süre önce duyurdu ve siz de Facebook’ta çalıştırırsanız bu kavram hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ziyaretçilerin sitenizde görüntüleyenlere dayanarak ürün reklamlarını göstermenin aksine, dinamik potansiyel reklamlar, kullanıcıların Google’daki geçmiş etkileşimlerini ve Google’ın ağındaki yayıncı sitelerini temel alarak ürünleri gösterir. Google, ürün performansını feed’inizden değerlendirmek için makine öğrenimini dağıttığını ve kullanıcıların ilgi alanıyla en alakalı olduğu belirlenen ve büyük olasılıkla dönüşüm elde etme olasılığı yüksek olduğu belirlenen ürünleri eşleştirdiğini söylüyor. Dinamik aramaları etkinleştirmek için, bir ürün özet akışını Görüntülü Reklam kampanyasına bağlamanız gerekir.

İnce ayarlı kitle genişletme . Kampanya ayarlarında kullanılabilen Hedefleme genişletme seçeneği, kitle erişimini “aynı ortalama edinme başına maliyetle (EBM) daha fazla dönüşüm elde etmeyi artırmak için kullanılabilir.” Hedef, reklamverenlere bütçeyi en üst düzeye çıkarmak için teklifleri artırma zamanından tasarruf etmektir. Bir bütçe veya kampanya döngüsünün sonu. Şimdi erişimi artırmak veya azaltmak için kullanabileceğiniz bir kaydırıcı aracı var. Ayarı ayarlarken haftalık gösterim tahminlerini gösterir.

Otomatik oluşturulan özel amaçlı segmentler. Kitleler, özellikle Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarında anahtar kelime seçiminin önemini birkaç yıldan beri tecavüz ediyor. Google , kullanıcıların bir ürün veya hizmete bakarken görüntüledikleri içeriğin en yaygın anahtar kelimelerine ve URL’lerine ve hesabınızdaki mevcut kitle hedeflemesine göre otomatik olarak özel hedef kitleler oluşturur ve yeniler.

Google Görüntülü Reklam kampanyaları için 3 potansiyel özellik

Bu segmentleri, yerel ürünler veya elektronik ürünler gibi kullanarak, doğru müşterilere ulaşmak için yüzlerce hatta binlerce anahtar kelimeyi yönetmek zorunda değilsiniz,” diyor blog yayınındaki Görüntülü reklamlar ürün yöneticisi Tris Warkentin. Gibi köşe yazarı Grace Kaye not etmiştir Oluşturulan söz kitleler yeni veya kaynak crunched reklamverenler için iyi bir seçenek olabilir. Otomatik oluşturulan özel amaçlı kitleler artık İngilizce, Almanca, Japonca, İspanyolca, Rusça, Portekizce, Fransızca ve İtalyanca dillerinde kullanılabilir.

Neden umursayasın ki? Bu özelliklerin her biri, makine öğrenmesiyle belirli bir düzeyde güçlendirilmiştir. Görüntülü reklam kampanyaları, potansiyel müşterileri hedefleme biçimine daha fazla otomasyon getirmektedir.

Bir önceki yazımız olan Google URL Denetleme Aracı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yazın