Google Eski AdWords Arayüzünü 10 Temmuz’da Kapatıyor

Bazı Google AdWords reklamverenlerinin kullandığı, Google Eski AdWords Arayüzü, artık 10 Temmuz 2018 tarihinden itibaren tamamen erişilemeyecek. Bazıları, “10 Temmuz 2018’den başlayarak, AdWords’ün hesabınızı yönetmenin özel yolu haline geleceğini” söylüyor ve önceki eski arayüze artık erişimin mümkün olmayacağını belirtiyor” Google çalışanalrından Ginny Marvin’e göre, Google’ın eski arayüzünün artık tarihin tozlu sayfalarına karışacağı vurgulanıyor.

Bazı kullanıcılar, bu bildirimleri alırken, 10 temmuzda artıkher reklamveren yeni arayüze otomatik geçmiş olacak. Eski arayüzün pasif olacağı ve artık kullanılmayacağı aşikar. Sadece bildirimi alanlar, 10 Temmuz’da yeni arayüzün yayınlanacağını görecekler.

İşte Mary Hartman’ın Twitter’dan verdiği o duyuru:

The old AdWords UI is retiring for good on July 10th. Take some deep breaths & read my blog about better navigating the new AdWords UI. It’s time to train up, friendos.  #ppcchat #ppc #adwords #paidsearch #sem #digitalmarketing #onlinemarketing

eski adwords arayüzü

eski adwords arayüzü

Ginny Marvin, “herkesin gelecek ay yeni arayüze geçmeyeceğini” yazdı. “Bu, aşamalı bir yaklaşım olacaktır. Google, tüm hesapların küresel olarak yıl sonuna kadar değiştirilinceye kadar, hesap sahiplerinin hesaplarının geçişi için zaman aşımı hakkında reklamverenleri bilgilendireceğini” de sözlerine ekledi.

Eski AdWords Arayüzü

Eski AdWords Arayüzü

Biz beklenen eski AdWords arayüzü kapatma olmaya 2018 yılında, ama hiç kimse ortalarında 2018 gerçekleşmesi bekleniyor. Çoğu kişi, Ekim ayından önce ya da 31 Aralık’ta herkesi yeni versiyona geçmeye zorlayacağının sinyalini verdi. Google’ın, reklam veren insanların eski arayüzün tamamen kapatılmadan bu yeni versiyona geçme esnasında nasıl tepki verdiklerini, eski versiyonu kapatmadan önce görmek istediğini düşünüyorum. Eski arayüzü yavaş yavaş kapatma esnasındaki sorunları çözme de AdWords destek ekibini daha kolay hale getiriyor, bu da mantıklı geliyor.

Google, iki yıl önce yeni AdWords arayüzünü duyurdu ve geçen yıl herkesin kullanımına sunuldu. Bu nedenle, reklamverenlerin uyum sağlamak için çok zamanları vardı.Adwords Reklam verenleri, bu zamanlamayı iyi kullanmalı, yeni arayüze adaptasyon sürecinde kendilerini yetiştirmeleri gerektiğini vurgulamakta yarar var.Yeni arayüz sizin kapınızı çalmadan, siz gidip yeni arayüzün gizli kapaklı kısımlarını araştrıp detaylandırın. Çünkü bir gün mutlaka size lazım olacak.

Twitter’da forum tartışması .

Yorum Yazın