WordPress veritabanı bağlantı hatası

SorularCategory: WordpressWordPress veritabanı bağlantı hatası
Furkan Hisamioğlu Staff asked 4 sene ago

WordPress sitemi localhost programı XAMPP’ten taşıyıp gerçek hostingde devam etmek istedim. Veritabanını phpmyadmin’den export edip yeni hostingime import sağladım. Admin paneline ve anasayfaya girebiliyorum. Hepsi sorunsuz çalışıyor ama rastgele bir sayfa seçip girdiğimde “Veritabanına bağlanırken bir sorun oluştu” şeklinde hata almaktayım. WordPress veritabanı bağlantı hatası nasıl çözülür?
 

1 Answers
cetinkaya Staff answered 4 sene ago
  1. Bir veya daha fazla eklentide sorun yaşanması. Her şey çok sayıda WordPress veritabanınızın bozulmasına neden olabilir; en yaygın olanı kötü bir eklenti yüklemektir.
  2. MySQL veritabanı erişimi için hatalı giriş bilgileri. Bu oldukça barizdir. WordPress veritabanınız, hosting hesabı kontrol panelinizde kurulandan farklı giriş kimlik bilgilerini (kullanıcı adı ve parola) kullanmaya çalışıyor. Bu kimlik bilgileri yakın zamanda değiştirilmişse veya WordPress web siteniz yeni bir hosting hesabına veya hosting sağlayıcısına taşınırsa, web siteniz eski kimlik bilgileriyle veritabanına erişemez. Deneyimlerimize göre, bu hatanın en yaygın sebebi budur.
  3. Veritabanı sunucunuz kapalı. Web hosting şirketinizin bir bölümündeki sorun, hata nedeniyle veya  sitenizin sunucunun kaldıramayacağı anlık bir trafik yükselmesi yaşamasından ötürü veritabanınızın sunucusu kapalı kalmış olabilir.

Hataya Sebep Olan Durumlar

  • Veritabanı adının, şifresinin veya veritabanı kullanıcı adının yanlış yazılması,
  • Veritabanı adının, şifresinin veya veritabanı kullanıcı adının değiştirilmiş olması,
  • Veritabanı sunucunuzdan yanıt alamıyor olması,