WordPress maintenance hatası

SorularCategory: WordpressWordPress maintenance hatası
Furkan Hisamioğlu Staff asked 3 sene ago

WordPress sitemde wordpressin yeni sürüm için sürüm yükseltmesi yaptım. Güncelleme tamamlanıyor yazısını gördükten sonra menüden “başlangıç” butonuna tıkladım . Ardından admin panelinde beyaz ekran hatası aldım. Site anasayfasına girmek istediğimde de sonuç farksızdı. “briefly unavailable for scheduled maintenance. check back in a minute” şeklinde bir hata aldım. Çözümü nedir bunun?

2 Answers
cetinkaya Staff answered 3 sene ago

Title kısmında “Bakım” içerik kısmında ise “Zamanlanmış bakım dolayısıyla site uygun değil. Bir kaç dakika içinde tekrar kontrol edin.” şeklinde siteniz takılmışsa aynı yukarıdaki resimde görüldüğü gibi bu hatayı çözmek gerçekten çok kolay.
Her hangi bir korkulacak bir şey yok. Sitenizin içeriklerinde her hangi bir kaybınız olmayacak.
Çözümü şu şekilde; Sitenizin ftp serverine web üzerinden veya filezilla tarzı uygulamalar ile giriş yapın.
Buradan Public_html klasörünün içerisindeki dosyalar wordpress’in yani sitenizin dosyalarıdır. Buradaki “.maintenance” dosyası olacak bunu sildim mi işlem tamam. Aşağıdaki resimdeki dosyayı silin. Başka bir işleme gerek yok sitenize girin açılmış olacaktır.

cetinkaya Staff answered 3 sene ago

Bu hata ile karşılaştığınızda ne siteniz nede admin paneliniz açılmaz, dolayısıyla herhangi bir işlem gerçekleştiremezsiniz.
Bu doğrultuda yapmanız gereken ya cPanel’e giriş yapıp Dosya Yönetici / File Manager üzerinden işlem yapmalı ya da FTP programıyla web hostunuzun FTP’sine bağlanmanız gerekmektedir.
FTP’ye bağlandığınızda wordpressin kurulu olduğu dizinde yani wp-content, wp-admin, wp-includes klasörlerinin bulunduğu dizinde .maintenance isminde ki dosyayı silmeniz gerekmektedir.