WordPress ioncube hatası

SorularCategory: WordpressWordPress ioncube hatası
Furkan Hisamioğlu Staff asked 4 sene ago

Arkadaşlar WordPress sitem için bir tema satış sitesinden ücretli tema satın alımı gerçekleştirdim. Dökümanlarda yazanlara uymak kaydıyla kurulım işlemine başladım ve gerekli yörüngeleri izledim. Anlatılan her şey yapıldığı gibiydi ancak temayı tam kurmak istediğimde bir hatayla karşılaştım.  Wordpress ioncube hatası almaktayım. Bu hatayı nasıl çözeceğimi bilen var mıdır aranızda? Teşekkürler

1 Answers
cetinkaya Staff answered 4 sene ago

1.Adım : Öncelikle ionCube sayfasından windows yada linux sunucunuzun tipine göre ionCube loader dosyasını indiriyoruz.Linux host kullanıyorsanız muhtemelen indirmeniz gereken dosya şu olacaktır.
2.Adım : Sitenizin ana klasöründe byük ihtimalle bir php.ini dosyası hazır durumda bulunacaktır.Eğer sitenizde php.ini dosyası yoksa notepad ile bir dosya açarak ismini (örn:php5.ini veya php4.ini şeklinde) belirleyerek masaüstünüzde oluşturun.
3.Adım : ionCube sayfasından indirdiğiniz loader arşiv dosyasını zip yada winrar gibi araçlarla “ionCube” isimli klasör içine atın.Bu klasörü ftp ile sitenizin ana dizinine ekleyin.(dikkat klasörün ismi kesinlikle ioncube olmalıdır.)
4.Adım : ioncube klasörünün kesin adresini kendi panelinizden yada ftp aracından bu klasörün yolunu aşağıdaki kodda bulunan “kendisitedosyayolunuz” yazan kısma kopyalayarak bunu oluşturduğunuz php5.ini dosyanıza koymanız gerekiyor.
url_rewriter.tags = “a=href,area=href,frame=src,input=src,form=,fieldset=”
zend_extension = /kendisitedosyayolunuzugirin/ioncube/ioncube_loader_lin_5.2.so
[Zend]
zend_optimizer.optimization_level=15
zend_extension_manager.optimizer=/usr/local/Zend/lib/Optimizer-3.3.3
zend_extension_manager.optimizer_ts=/usr/local/Zend/lib/Optimizer_TS-3.3.3
zend_extension=/usr/local/Zend/lib/Optimizer-3.3.3/ZendExtensionManager.so
zend_extension_ts=/usr/local/Zend/lib/Optimizer_TS-3.3.3/ZendExtensionManager_TS.so
5.Adım : Oluşturduğunuz php5.ini dosyasını sitenizin ana klasörüne ftp ile atın.
6.Adım : siteadresiniz/ioncube/loader-wizard.php adresini açarak ioncube yüklemesini yapabilirsiniz.Yükleme sırasında oluşan hataları ionCube yükleyicisi size otomatik olarak bildirecek ve doğru adresi verecektir. php5.ini dosyanızı tekrar açarak verilen klasör yolunu eskisiyle değiştirmeniz sorunu çözecektir.