WordPress internal server error hatası

SorularCategory: WordpressWordPress internal server error hatası
Furkan Hisamioğlu Staff asked 3 sene ago

Sitemde cms olarak wordpress yazılımını kullanmaktayım. Bugün wordpressin verdiği oldukça sinir bozucu bir hatayla başa çıkmak için çabaladım ve hala çözemedim. Sorunun kaynağına bile bir türlü inmeyi başaramadığım wordpress internal server hatasıyla karşı karşıyayım. Bazı kaynaklarda kök dizin gibi şeyler deniyor ancak pek bişey anlayabilmiş değilim. 500 Internal Server hatasını nasıl çözeceğim?

1 Answers
cetinkaya Staff answered 3 sene ago

1- WordPress Kullanıyorsanız eğer ve de bir eklenti/tema/dosya yükledikten sonra gerçekleştiyse;
FTP’ye girin ve wp-content > plugins > içerisindeki bütün eklentilerin isimlerini değiştirin örneğin ; akismet klasörünü akismet2 yapın. ya da contact form 7 klasörünü contact form 72 gibi değiştirin. Bu işlemle yüklenen eklenti veya temalarınızın isimlerini değişitirin ; onları deaktif yapmış olacaksınız. eğer site açılmazsa düzelmezse ise bir başka çözüme geçebiliriz.
2- WordPress kullanıyorsanız ve de güvenlik amacıyla Veri Tabanı Ön Eki’ ni değiştirmiş iseniz
yani wp_ adlı önekinizi değiştirip başka bir şey yaptınız ve sonrasında eklenti yüklediyseniz ya da tema vs. bu işlemde allak bullak olacağından ötürü geri almanızı öneririm;
3- Memory Limit arttırmak
Eğer ki sitenizin ihtiyacı olan ram miktarını karşılamıyorsa sunucunuz; size varsayılan olarak atanan ram miktarını php.ini dosyasına müdahale ederek arttırabilirsiniz.