WordPress görsel http hatası

SorularCategory: WordpressWordPress görsel http hatası
Furkan Hisamioğlu Staff asked 4 sene ago

WordPress sistemini henüz kurup ilk kez deneyimlemiş olduğum internet sitem için arkadaşlarımla beraber bazı makaleler yazdık. Yazmış olduğumuz makaleleri görsel açıdan zenginleştirmek için bazı resimler bulup üzerine de watermark falan ekledik. Çok uğraştık anlayacağınız J.  Ancak şimdi wordpress görsel http hatası bizi hüsrana uğrattı. http hatası şeklinde hata mesajı alıyoruz. Var mıdır çözümü?

2 Answers
cetinkaya Staff answered 4 sene ago

Sorunun çözümü çok basit wp-admin panelinize giriş yapın, sol menüden “Ayarlar/Ortam” bölümüne ilerleyin, daha önce görmediğiniz bir satır göreceksiniz uploads klasör yolu adı altında.. Bunun sebebi daha önce barındığınız firmanın site yolu ile şuan barındığınız site yolunun aynı olmamasından kaynaklı, bu yolu hemen “wp-content/uploads” olarak düzeltin ve kaydedin

cetinkaya Staff answered 4 sene ago

Çözüm 1
WordPress’te kullandığınız tüm eklentileri pasif hale getirin. Ardından tekrar resim yüklemeyi deneyin. Kullandığınız eklentilerde oluşan bir çakışma bu hataya sebep olabilir. Eğer tüm eklentiler kullanım dışıyken fotoğraf sorunsun bir şekilde yüklenebiliyorsa muhtemelen kullandığınız bir eklenti HTTP Hatası sorununa yol açıyordur. Hangi eklentinin çakışma yarattığını bulmak için eklentileri birer birer aktive ederek fotoğraf yüklemeyi deneyebilirsiniz.
Çözüm 2
HTTP Hatası temanızın “Uploads” klasörünün izinlerinden kaynaklanıyor olabilir. Sorunun bu olup olmadığını anlamak için aşağıdaki adımları takip edin:
ADIM 1- Herhangi bir dosya bağlantı programı kullanarak sitenizin FTP dizinine bağlanın.
ADIM 2- /public_html/wp-content/ dosya yolundaki “Uploads” klasörünün izinlerini düzenleyin.
ADIM 3- Karşınıza açılacak olan pencerede 644 yazan sayıyı 777 olarak değiştirin ve alt kısımda bulunan “Alt klasörlere de uygulansın” seçeneğini işaretlemeyi unutmayın.
Çözüm 3
Eğer yukarıdaki 2 çözüm de işe yaramadıysa aşağıdaki çözümü deneyebilirsiniz:
ADIM 1- Hosting hesabınızda dosya yönetimi alanına ulaşın.
ADIM 2- WordPress sitenizin root’una gidin.
ADIM 3- .htaccess dosyasını bulun ve düzenleme seçeneğine basın.
ADIM 4- Aşağıdaki kodu dosyada uygun bir yere ekleyin.
SetEnv MAGICK_THREAD_LIMIT 1
ADIM 5- .htaccess dosyasını kaydedin.