WordPress gereksiz dosyaları temizleme

SorularCategory: WordpressWordPress gereksiz dosyaları temizleme
Furkan Hisamioğlu Staff asked 4 sene ago

WordPress sitem bazen çok yavaş açılıyor. Bunun hostingde bulunan gereksiz dosyalardan kaynaklandığını düşünüyorum. Ayrıca hostingim limitsiz değil o yüzden gereksiz dosyalar fazla yer kaplayarak yeni dosyalar yüklememde önüme engel olarak çıkıyor. WordPress gereksiz dosyaları temizlemeyi nasıl yapabilirim? Hangi dosyalar gereksizdir nereden bileceğim? Nasıl daha temiz bir hosting sağlayıp wordpressi hızlandırabilirim?

1 Answers
cetinkaya Staff answered 4 sene ago

Bu işlem esnasında WordPress veritabanınızda yapılacak değişiklikler olacağı için lütfen önce wordpress yedeğinizi mutlaka alın.
Daha sonra, WP Optimize eklentisini yükleyin ve etkinleştirin. WP Optimize eklentisi, maksimum verimlilikle çalışacak şekilde WordPress veritabanınızı otomatik olarak temizlemek için etkili bir araçtır.
WP-Sweep eklentisini kullanmak için WordPress.org eklenti dizininden indirin ve zip dosyasını açın. FTP istemcisini kullanarak, WP-contents => plugin klasörüne yükleyin. Daha sonra sitenizin admin paneline giderek, eklentilerde etkinleştirin. Araçlar menüsünde bulunan Sweep sekmesini açın ve temizliğe başlamak için Süpür” butonuna tıklayın.