WordPress 503 hatası nasıl düzeltilir

SorularCategory: WordpressWordPress 503 hatası nasıl düzeltilir
Furkan Hisamioğlu Staff asked 12 ay ago

WordPress sitemde dün itibariyle “503 temporarily unavailable” hatası almaya başladım. Bir türlü bir nedenle bağdaştıramadım. Dün sitem bir haberim nedeniyle yüksek miktarda hit aldı ve aynı anda çok kişiyi kaldırma gereği oluştu. Acaba bundan mı kaynaklanıyor 503 temporarily unavailablehatası bilmiyorum ancak nedeni buysa da wordpress 503 hatasını çözmek istiyorum. Çözümü nedir?

1 Answers
cetinkaya Staff answered 12 ay ago

Web Yönetici Olarak 503 Service Unavailable Hatası Aldığımız Web Sitesi Için;

• Sunucunun sistem ayarlarına girerek log kayıtlarını incelemeniz ve olağandışı bir durum olup olmadığına bakmalısınız.
  • Servisinizin sınırlarının aşıp aşmadığınızı kontrol etmelisiniz. Eğer sınırları aştıysanız servis sağlayıcılar otomatik olarak hesabınızı askıya alabiliyorlar.
  • Web sitenizde yoğun bir trafik var ise ve servis hizmetiniz düşük bütçeliyse servis hizmetinizi acilen arttırmanız gerekmektedir.
  • Sunucuda yüklü uygulamalar 503 Service Unavailable hatası almanıza sebebiyet vereceği için sunucu servislerini yeniden başlatmayı denemelisiniz
  • Tüm bu yaptıklarınızdan sonra hala bir sorun gözükmüyorsa servis sağlayıcı sunucularda bakım yapıyor olabilir, iletişim kurarak durumu bildirin. Email adresinize sunucularda bakım yapılacağına dair bir bilgi gelmediyse bence o servis sağlayıcıyı da değiştirin.

Son Kullanıcı Olarak 503 Service Unavailable Hatası Aldığımız Web Sitesi Için;

• Modemimizi sorunun bizde olma ihtimaline karşı kapatıp 20 saniye bekledikten sonra tekrar açıyoruz ve giriş yapmayı deniyoruz.
  • Bağlı olduğunuz internet bağlantısından farklı bir internet bağlantısı ve farklı bir cihazla hatayı aldığımız sayfaya giriş yapmayı deniyoruz.
  • Hata aldığımız sayfanın ülkemizde yasaklı olup olmadığını öğrenmek için VPN programları ile siteye giriş yapmayı deniyoruz.
  • Bunların hiç birisi olmuyor ise sorun sizden kaynaklı olmadığından yapacak herhangi bir şeyiniz kalmamış demektir. Site yöneticileri olaya müdahale edene kadar beklemek zorundasınız.