WordPress 301 yönlendirmesi nasıl yapılır

SorularCategory: WordpressWordPress 301 yönlendirmesi nasıl yapılır
Furkan Hisamioğlu Staff asked 4 sene ago

3 senedir yayın yaptığım wordpress kurulu sitemin alan adını yenileyecektim ancak firmaq normal domain fiyatlarından yüksek bir fiyat çekti yenileme için. Ben de bunu tercih etmek zorunda kalmak yerine yeni bir alan adı almanın en mantıklısı olduğuna karar verdim. Yeni bir alan adı aldım ve tüm her şeyi yaparak siteyi taşıdım. Peki yönlendirmeyi nasıl yapacağım?

2 Answers
cetinkaya Staff answered 4 sene ago

içeriklerinizle beraber yeni domaine 301 yönlendirmesi yapmak için aşağıdaki kodları .htaccess dosyasına yerleştirebilirsiniz.

Php siteler için site adresi değiştirme 301 yönlendirme kodu

Options +FollowSymlinks
RewriteEngine on
ReWriteCond %{HTTP_HOST} ^(www.)?oncekisiteniz.com$ [NC]
ReWriteRule ^(.*)$ http ://yenisiteniz .com/$1 [R=301,L]

aynı domain üzerinde başka bir linke yönlendirmek için,

Redirect 301 /eski-link.html /yeni-link.html

Bir linki farklı domainde farklı bir linkle yönlendirmek için,

Redirect 301 /eski-link.html http://yenidomain.com/yeni-link.html
cetinkaya Staff answered 4 sene ago

WordPress ile 301 yönlendirmesi yapmak için Redirection eklentisini kullanarakta yapabilirsiniz.Eklentinin ayarlarını istediğiniz şekilde yapabilirsiniz.
WordPress ile 301 yönlendirmesi yapmak için Redirection eklentisini kullanacağız. Bu eklenti ile istediğimiz URL’yi belirlediğimiz yeni URL’lere yönlendireceğiz. Öncelikle WordPress Admin’e girip, eklenti yükleme kısmından Redirection diye aratıp eklentimizi yüklüyoruz. Ardından eklentiyi aktif ettiğimiz zaman aşağıdaki resimde de görebileceğiniz gibi Araçlar -> Redirection üzerinden eklentimize ulaşabiliyoruz.