WordPress 301 yönlendirme kodu

SorularCategory: WordpressWordPress 301 yönlendirme kodu
Furkan Hisamioğlu Staff asked 1 sene ago

Sitemin alan adını barındırdğım alan adı registrar firmasıyla bazı sorunlar yaşadığım için sitemin alan adını değiştirmenin en anlamlısı olduğunu düşündüm. Yeni bir alan adı kaydettirdim bir firmadan ve hosting alıp bağladıktan sonra taşıma için gerekli her şeyi yapıp taşıma işini de sorunsuzca gerçekleştirdim ama 301 yönlendirme kodunu bilmiyorum. Bileniniz var mı?

2 Answers
cetinkaya Staff answered 1 sene ago

WordPress Admin paneli, Araçlar >> Redirection sekmesi altından eklentinin yötenim paneline ulaşım sağlıyoruz. Redirection sekmesi altında karşımıza aşağıdaki resimdeki gibi bir sayfa çıkıyor.
URL kısmına yönlendirmek istediğimiz sayfanın URL adresini giriyoruz. Match, Action, Regular expression kısımlarını resimde olduğu gibi ayarlayın. Target URL kısmına ise hedeflediğimiz URL adresini yani yönlendirmenin hangi adrese yapılmasını istiyorsak o URL adresini giriyoruz ve Add Redirection dedikten sonra 301 yönlendirme işlemi tamamdır.

cetinkaya Staff answered 1 sene ago

1- FTP adresinize girin ve .htaccess dosyasını bulun. Bu dosya yönlendirmelerimizi yapmak için kullanacağımız dosya.
2- Mutlaka yedekli çalışın çünkü .htaccess dosyasında yapacağınız ufak bir yanlış sitenizin ulaşılamamasına yol açabilir.
3- Bu kodu girin, gerekli URL değişikliklerini ekleyin:
RewriteEngine On
Redirect 301 /eski-yazinizin-urli/ http://siteniz.com/yeni-yazinin-urli/