Video Önü Reklam Neden Yasak

SorularCategory: AdsenseVideo Önü Reklam Neden Yasak
Vedat asked 4 sene ago

Adsense de Video Önü Reklam Neden Yasak bir bilginiz var mı acaba? video önü yasaksa neden yasak acab. video içine reklam koymanın nedeni para kazanmanın neresi yasak arkadaş ya… Google iyice sapıttı

1 Answers
cetinkaya Staff answered 4 sene ago

Video için AdSense, web tabanlı video içeriğinizden para kazanmanıza olanak sağlar. Video için AdSense, Google Etkileşimli Medya Reklamları (IMA) SDK’sını kullanır. Bu teknoloji sayesinde, Flash tabanlı video oynatıcınızın içinden reklam isteğinde bulunabilirsiniz. Google IMA SDK’sı Adobe ActionScript 3’e yönelik bir uzantıdır. Bu uzantı sayesinde, geliştiriciler, AdSense ağına reklam istekleri gönderebilir, reklam yanıtlarını yorumlayabilir ve reklam görüntüleyebilir. Önde gelen çevrimiçi video yayıncılarının birçoğu, video reklamlar için istekte bulunmak ve bu reklamları görüntülemek üzere IMA SDK’sını kullanır.

Şartlar
Video için AdSense’i Flash tabanlı video oynatıcınıza entegre etmek istiyorsanız aşağıdaki önkoşullara uyduğunuzdan emin olmanız gerekir:

Bu özel video politikaları da dahil olmak üzere, AdSense program politikalarına uyduğunuzdan emin olun.
Google IMA3 SDK’sı ile entegre edilmiş ve/veya VAST 2.0 / VPAID 1.0 ile uyumlu bir video oynatıcı kullanın.
HTML5 veya Flash tabanlı bir AS3 oynatıcı kullanın.
Yüksek hacimli bir video içeriğine, yani aylık 2 milyonun üzerinde video gösterimi elde eden %40’ın üzerinde video içeriğine sahip olun.
İçeriğiniz YouTube’da barındırılmasın: YouTube içeriği, Video için AdSense’e uygun değildir. Bir YouTube içerik üreticisiyseniz YouTube iş ortağı programı aracılığıyla içeriğinizden para kazanabilirsiniz.

Reklam biçimleri
Google IMA SDK’sı aşağıdaki reklam türlerini destekler:

Video reklam (doğrusal): Video içeriğinin öncesinde, ortasında ve sonrasında gösterilen bir video reklamdır (yani, videodan önce, videonun ortasında, videodan sonra gösterilen reklam).
Standart reklam: Videodan önce gösterilen reklam, videonun ortasında gösterilen reklam ve videodan sonra gösterilen reklam alanlarda yayınlanabilen, atlanamayan video reklamlardır.
TrueView reklamı: Kullanıcıların, yaklaşık beş saniye sonra reklamı atlamasına olanak sağlayan, atlanabilir video reklamlardır. TrueView reklamları yalnızca videonun öncesinde veya video içeriğinin toplam süresi video reklamların toplam süresinden uzunsa videonun ortasında gösterilir.