Seo Uyumlu Web Tasarım

SorularCategory: Web TasarımSeo Uyumlu Web Tasarım
Yasemin Güleryüz asked 3 sene ago

Seo Uyumlu Web Tasarım yaptıgınızı araştırdım. Hem kişisel blogum hem e-ticaret alt yapsıına ait şirket satış sitemizin ve kurumsal sitemizin seo uyumlu hale getirilmesi gerekiyor.Zaman ve fiyat bilgisi almak istiyorum. Seo uyumlu web sitesi nasıl yapılır bu konuda pek bilgimiz olmadığı için uzun araştırmalar neticesinde sizleri bulduk ve bu konuda sizlerden destek almak istiyoruz. Seoya uygun web sitesi fiyatlarınız ile birlikte teslimat süresi istemekteyiz. Seo uyumlu ne demek pek bilmiyoruz ama bize adwordscumuz bu şekilde söylediği için sizinleyiz.
Google uyumlu web sitesi yaptırmak ve alt yapılarımızı bu şekilde düzenlemek istiyoruz. Seo uyumlu site yapmak maliyeti nedir  ve teslimat ne kadar sürmektedir.Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

2 Answers
cetinkaya Staff answered 3 sene ago

Web sitenizin okunabilir ve indexlenebilir bir tasarıma sahip olması, arama motorları botlarının sitenizi denetlemeye geldiğinde SEO kurallarına, html etiketlerine, sayfaya giriş sayısına, sayfada kalma süresine, backlink sayısına bakarak puanlama yapar. Buna göre web sitenizin alacağı değer belirlenir. (arama motoru web site sıralaması olarak) Yani içeriğiniz veya görsellerini çok kaliteli olsa da kurallara uygun görülmediyse hiçbir işe yaramayacaktır. Web sitenizdeki ara yüz kodlamasını da HTML 5 şeklinde kodlamalısınız. Kurallara göre düzenlenilmiş bir web sitesinin okunuşu kolaylaşır ve içeriğiniz arama motorlarında ön planda olur. Mobil uyumlu web siteler de arama motorlarında oldukça avantajlı durumdadır.

cetinkaya Staff answered 3 sene ago

1- İlgili web sayfanızın URL bağlantısında anahtar kelime mutlaka bulunmalıdır.
2- “Title” olarak tabir ettiğimiz başlık alanında anahtar kelime kullanışmış olmalıdır.
3- “Description” olarak geçen açıklama alanında anahtar kelimenin kullanılması şarttır.
4- “Keyword” alanında dilerseniz kullanabilirsiniz, çünkü Google yakın zamanda yapmış olduğu güncellemelerle Keyword alanında kullanılan kelimelerin itibarını azaltmış bulunmaktadır.
5- Resimlerinizde ALT etiketleri kullanmayı unutmayın.
6- Sayfalarınızın benzer içerik taşıyanlarında kesinlikle “Canonical” etiketlemesi yapınız.