Seo konusunda ücretsiz ssl mi yoksa ücretli satın mı alınmalı?

SorularCategory: SeoSeo konusunda ücretsiz ssl mi yoksa ücretli satın mı alınmalı?
serLife asked 4 sene ago

web sitemde google için üst sıralara çıkmak istediğim, bunun organik bir şekilde yapılması gerektiğini farkettim, link çıkışları ile yükselme yaptığımızda bi süre sonra aşağı düştüğü söyleniyor?  bir de ssl konusunda sorularım var google artık ssl kullananlara daha çok öncelik taşıyacakmış bu konu da ücretsiz ssl mi yoksa ücretli satın mı alınmalı?

Sizce de durum böyle mi? Siz nasıl bir sistem yapıyorsunuz?

1 Answers
cetinkaya Staff answered 4 sene ago

Siteniz için SSL sertifikası alırken özellikle 256 bit ve üzeri bilinen RapidSSL, Comodo, GeoTrust gibi markaları almanızı tavsiye ederiz.
SSL gerekliliği konusunda tamamen SEO’ya etki eden bir unsur olduğunu söylemek açıkçası pek doğru olmaz. Şuan için SSL sertifikaları için planlanan ve hedeflenen mantık alışveriş yapılan sitelerde o sitelerin güvenilirliği ve kalitesi açısından etkileyecek güvenlik unsuru için SEO’da katkı sağlayacak bir eleman yada yardımcı araçtır diyebiliriz. Bu yüzden sadece SSL sertifikası ile SEO olmayacağını, SSL sertifikasına sahip olan bir bloğun SSL sertifikası olmayan bir bloğu sadece güvenilirlik için geçemeyeceğini yada sırf SSL sertifikası işli diye yükseleceğini söylemek açıkçası doğru olmayacaktır