Olmazsa olmaz WordPress eklentileri

SorularCategory: WordpressOlmazsa olmaz WordPress eklentileri
Haktanbozer asked 4 sene ago

Yeni bir WordPress sitesi açtım. SEO için Yoast SEO eklentisini kurdum. Sanırım en iyi SEO eklentilerinden biri bu. Başka ne tür eklentimamı öneriyorsunuz? WordPress de olan optimizasyon için olan eklentiler işe yarıyor mu? Temaya göre kullanılan özel eklentiler var sanırım. Onları eklememin faydası olur mu? Temanın önerdiği eklentileri kullanmasam olur mu? Olmazsa olmaz WordPress eklentileri nelerdir?

1 Answers
cetinkaya Staff answered 4 sene ago

WORDPRESS HIZLANDIRMAK İÇİN EKLENTİLER
1-) WP Fastest Cache
Her web sitesinin hızlı açılması için dahili CACHE (Çerez) sistemi olması önemlidir. Kullanıcıların sürekli girerek sorguları baştan yapmaları yerine sitede herhangi bir değişiklik yok ise sürekli sabit bir görüntü sunar ve sorguları minimum düzeye indirir. Bu da açılış hızını önemli ölçüde etkileyecektir. Bu anlamda en etkili uygulamalardan birisidir.
2-) WP Smush
Web sitenize yüklediğiniz resimlerin boyutlarını sürekli optimize edemezsiniz. Büyük boyutlu resimler de sitenin açılmasını yavaşlatır. WP Smush, sizler için resimleri çözünürlüğünü bozmadan en ideal boyuta küçültür ve hızlı yüklenmesini sağlar.
3-) Gzippy
Web sitenizin dosyaları ne kadar küçükse o kadar hızlı açılır. Gzippy eklentisi, sistem ve tema dosyalarınızı minimum düzeye optimize eder ve hızlı açılış sağlar.

WORDPRESS SEO EKLENTİLERİ
1-) All in One SEO Pack
2-) Google XML Sitemap
3-) Udinra All Images Sitemap
4-) WWM Social Share
5-) Image Watermark

WORDPRESS GÜVENLİK EKLENTİLERİ
1-) Login LockDown
2-) Secure WordPress
3-) DMC Backup
4-) WP Security Scan