Expired domain nasıl alınır

SorularCategory: DomainExpired domain nasıl alınır
Furkan Hisamioğlu Staff asked 3 sene ago

 

Expired domain de dediğimiz düşmüş alan adları listeleri beni hep çok cezbeder. Takipçisi olduğum platformlarda düzenli düzensiz bir şekilde paylaşılmasına denk gelip içinde kaybolduğum bu listelerden almak istediğim domainler çok fazla oluyor ve hatta not ederek büyük bir arşiv oluşturdum bile. Ama expired dediğimiz bu alan adlarının özelliği nedir ve nasıl alınır bilmiyorum. Bilen var mı?

1 Answers
cetinkaya Staff answered 3 sene ago

1-Fake Pagerank : Bir Expired Domain alımı yapıyorsanız öncelikli olarak Domainin Pagerank değerlerine bakmalısınız alım yaptığınız her Domainde Pagerank olmak zorunda değil ancak olanlarında fake(Sahte) pagerank mı yoksa gerçek pagerank değerimi bilmeniz size ilerde karşılaşacağınız sıkıntılara önlem almanızı sağlayabilir. Mesela pagerank değeri yüksek bir domain alımı yapıp sonradan bu değerin sahte olduğunu öğrenmeniz canınızı fazlasıyla sıkabilir.
Bunu engellemek için Buradan Pagerank değerinin sahtemi yoksa gerçekmi olduğunu kontrol edebilirsiniz. Yada kendiniz başka bir site bulailirsiniz ben yukarıdakini kullanıyorum.

2-Banned By Google SERP : Google Arama Motoru Ban Problemi. Evet arkadaşlar alım yapmış olduğunuz bir Expired Domain Google arama motorun bazı sebeplerden dolayı banlanmış olabilir ve eski sahibide bu Banlanma neticesinde Domainini boşa bırakmış olabilir. Eğer domain üzerinde herhangi bir nedenden dolayı Banlanma mevcut ise alım yapmış olduğunuz Domainin arama sayfasında sonucu çıkmayacaktır.
Ban Kontrolü yapmak için Buradan alım yapacağınız Domaini sorgulatabilirsiniz yada kendiniz başka bir site bulabilirsiniz ben yukarıdakini kullanıyorum.

3-Banned From Google Adsense : Alım yapmış olduğunuz domain sadece Adsense den banlanmış olabilir ve buda sizin Domaininizi satarken farklı problemlerle karşılaşmanıza yada alım yaptığınız Domainde yapacağınız herhangi bir projede Google Adsense den gelir elde edememenize sebep olabilir. Bazı durumlarda Google Adsense Banını belirli yerlere şikayet yada destekle kaldırabilirsiniz ancak bu sıkıntılı bir süreçten geçmenize neden olacaktır. Bu tarz durumlarla karşılaşmamak için
Google Adsense Ban Kontrolünü Buradan yapabilirsiniz yada kendiniz başka bir site bulabilirsiniz ben yukarıdakini kullanıyorum.

4-Domainin Geçmiş Kaydı Kontrolü : Arkadaşlar kimse geçmişinde kötü amaçlarla kullanılmış yada şüpheli bir geçmişe sahip Domaine yatırım yapmak istemez. Bu yüzden alım yapmak istediğiniz Domainin eğer yaşlı ve arşiv kaydı var ise geçmişini araştırmanız nasıl içerikler yüklendiğine bakmanız sizin faydanıza olacaktır. Bu sayede ilerde karşılabileceğiniz sıkıntıları minimuma indirmiş olursunuz.
Bir Domainin Geçmiş Kaydına Buradan Ulaşabilirsiniz. Verdiğim bu sitede eğer Domain üzerinde kullanım yapılmışsa tüm kayıtları bulabilirsiniz.

5-Backlink Kontrolü : Bilmeyenler olabilir kelime anlamıyla Backlink birsitenin kendi sitenize verdiği linke denir. Eğer alım yapmak istediğiniz Domainde arşiv kaydı var ise Backlink kontrolüyaparak sitenizin ne tür sitelerden link aldığını görebilir veya daha önceki var olan sitenin ne için kullanıldığı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.
bilgedomain.com