Blog backlink Google için hala değerli midir?

SorularCategory: SeoBlog backlink Google için hala değerli midir?
BaymankeN asked 3 sene ago

Sitelere yapılan Blog backlink kazanma işlemini hemen hemen hepimiz biliyoruz. Bu backlinkler İsim kısmı ile Url Kısmının birleşmesi ile anahtar kelime oluşacak şekilde karşımıza çıkıyor. Bazende sadece web adresini ekleyip oradan bir backlink kazanma olasılığımız oluyor. Peki bu backlinkler sitemize yarar sağlıyor mu. Yoksa bu bir Google tarafından çıkan açık mı Çünki Belirtildiği gibi oraya isim yaz kısmına biz isim yerine Anahtar kelimelerimiz ile yöneliyoruz. Burada ben bu işlemin Google tarafından pek sıcak bakıldığı kanaatinde değilim. Acaba uzmanlar bu konuda neler düşünüyorlar.

2 Answers
cetinkaya Staff answered 3 sene ago
  1. İçeriğinizle alakalı sitelerden Backlink almaya çalışın.Bu işlem biraz zordur ama başardığınızda emin olun size katkısı çok fazla olacaktır.
  2. Kaliteli dizinlere kayıt olmaya çalışın.
  3. Sosyal sitelerden link almaya çalışın.(örn: Facebook,Twitter)
  4. Kaliteli forumlarda veya bloglarda yazılar yazarak bu sitelerden Backlink almaya çalışın bu web sitelerinden alacağınız Backlinklerin siteniz için önemi oldukça yüksektir.
cetinkaya Staff answered 3 sene ago

Bloglar sitenizin tanıtımı açısından büyük bir rol oynamaktadır. Ancak kullanıcısı olmayan ya da çok az sayıda kullanıcısı olan sitelerin size fazla faydası olmayacağından sitenize faydalı hale getirebilmek için blog sayfanızı da sürekli güncellemeniz ve SEO’ya uygun hale getirmeniz önem taşımaktadır.