Farklı Tarayıcılarda WordPress Sitesi Nasıl Test Edilir?

Farklı yani Çapraz tarayıcı test araçları, wordPress test sitenizi birden fazla tarayıcı, işletim sistemi ve cihaz arasında test etmenizi kolaylaştırır. Sadece birkaç tıklamayla, web sitenizi farklı tarayıcılarda otomatik olarak test edebilirsiniz.
wordPress test siteleri için en iyi çapraz tarayıcı test araçları listesi aşağıdadır:

1. Browsershots

BrowserShots , bir web sitesinin ekran görüntüsünü alır ; bunun anlamı, canlı test olmamasıdır. Web sitenizin testler sırasında amaçlandığı gibi çalışıp çalışmadığını göremeyebilirsiniz. Bunun için, gerçek tarayıcılarda canlı testleri çalıştıran araçlara ihtiyacınız olacak.

2. CrossBrowserTesting


Hızlı bir şekilde birden fazla ekran yakalamayı hemen almak isterseniz, ‘Ekran görüntüleri’ sekmesini tıklayın ve yeni bir ekran testi testi yapın. CrossBrowserTesting aracı, Mac, Windows, iPad ve Chrome, Firefox, Safari, Microsoft Edge web tarayıcılarını çalıştıran Nexus 6P cep telefonundaki ekran görüntülerini otomatik olarak getirecektir.
Fiyatlandırma: Yıllık olarak faturalanan 29 ABD dolarından başlıyor.

3. BrowserStack


BrowserStack, mobil uygulamalar ve web siteleri için ücretli bir çapraz tarayıcı ve çapraz platform test aracıdır. Ayrıca, platformlarını test etmek için 30 dakikalık bir erişim sağlayan sınırlı bir ücretsiz deneme hesabı sunarlar.
Hem canlı test hem de ekran görüntüleri ile birlikte geliyor. Test etmek istediğiniz platformu seçebilir ve ardından bir tarayıcı seçebilirsiniz. BrowserStack, sanal emülatörü gerçek bir tarayıcı penceresiyle yükleyecektir. Testi başlatmak için test etmek istediğiniz URL’yi girebilirsiniz.

Çapraz Tarayıcı Testi Ekran Görüntüleri Nasıl Analiz Edilir?

Artık, WordPress sitenizi farklı tarayıcılarda test etmenin en kolay yolunu öğrendiğinize göre, bir sonraki bölüm sonuçlarınızı analiz etmek ve düzeltilmesi gereken kırık bir şey olup olmadığını görmek.
İyi kalite kodunun arkasında duyarlı bir WordPress teması çalıştırıyorsanız , ekran görüntülerinin çoğu hemen hemen aynı görünecektir.
Ancak, bazı durumlarda, web sitesi öğeleri bir tarayıcıdan diğerine biraz farklı görünebilir. Bu fark küçükse ve kullanıcı deneyimini, estetiğini veya işlevselliğini etkilemezse, bunu göz ardı edebilirsiniz.
Diğer yandan, bir fark çok fark edilirse, kullanıcı deneyimini etkiler, hoş görünmez veya kullanıcıların web sitenizi amaçlanan şekilde kullanmasını önler, sonra dikkat etmeniz gerekir.

Çoğu çapraz tarayıcı testlerinde, temanızla CSS sorunlarını keşfedeceksiniz. Bu hangi CSS kurallarının güncellenmesi gerektiğini öğrenmek için Inspect Tool kullanılarak düzeltilebilir . Bundan sonra, bu sorunları düzeltmek için özel CSS ekleyebilirsiniz .
Sorunları çözemiyorsanız, her zaman bunları düzeltmenize yardımcı olacak bir WordPress geliştiricisini işe alabilirsiniz .
Bu makalenin, farklı tarayıcılarda bir WordPress sitesini nasıl kolayca test edeceğinizi öğrenmenize yardımcı olduğunu umuyoruz. Ayrıca WordPress hızını ve performansını geliştirmek için adım adım kılavuzumuzu da görmek isteyebilirsiniz .

Bir önceki yazımız olan WordPress Hosting Nedir? Faydaları Nelerdir? Neden Önemlidir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yazın