Facebook, Arama Sonuçlarında Reklamları Test Etmeye Başladı

Facebook reklamları Test envanteri reklamlar, Facebook ve Marketplace arama sonuçlarında mevcut olacak..Facebook Salı günü yaptığı açıklamada, reklamların arama sonuçlarında test edildiğini duyurdu. Test, platformun birincil arama sonuçlarında ve Marketplace arama sonuçlarında çalışacaktır.

Facebook Arama Sonucu Reklamları

Facebook, Arama Sonuçlarında Reklamları Test Etmeye Başladı

Facebook reklamları,Arama, birçok reklamverenin bu yıl Instagram için daha fazla bütçe yönlendirdiğini gören sosyal platformda kalan birkaç kullanılmamış envanter kaynağından biridir . Arama sonuçlarındaki ilk reklam testi, belirli otomobil ve perakende reklamverenleri ile sınırlıdır, ancak şirket gelecek vadeden bir yanıt görürse, arama sonuçları reklam envanterini daha geniş bir şekilde açar.

Facebook ürün müdürü Zoheb Hajiyani “Facebook arama sonuçlarına reklam yerleştirmek için küçük bir test yapıyoruz ve bu reklamları genişletip genişletmeyeceğine karar vermeden önce bu reklamların insanlar ve işletmeler için yararlı olup olmadığını değerlendireceğiz” diyor.

Teste katılan reklamverenler, hem birincil arama hem de Marketplace arama envanteri için geçerli olacak ek bir yerleşim seçeneği olarak “Arama Sonuçları” nı seçebilir. Mevcut beta-reklamveren grubuyla, reklamlar otomatik veya perakende konularla ilgili terimler için arama sonuçlarında görünebilir. Reklamverenler, hedeflemek için belirli anahtar kelimeleri veya kelime öbeklerini seçemez.

Facebook’un Arama Sonuçlarında Reklam Gösterimi

  • Test statik görüntü ve atlı karınca reklamları için kullanılabilir. Şu anda video reklamları desteklemiyor.
  • Bu beta sürümü sırasında arama sonuçlarına yerleştirilen reklamlar yalnızca ABD’de ve Kanada’da görünecektir. Reklamlar daha fazla yayınlanırsa, Facebook reklamları daha fazla ülkeye açabilir.
  • Facebook reklamları , “Neden Bunu Görüyorum?” Seçeneği gibi kullanıcılar için açıkça etiketlenmiş “Sponsorlu” etiketi ve şeffaflık kontrollerini içerir.

Bir önceki yazımız olan YouTube Reklam Kampanyaları Varsayılan Olarak "TV Ekranları"nı Hedefleyecek! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yazın