AdSense Reklam Yerleşimi

En Yüksek Kazandıran Google AdSense Reklam Yerleşimi

En yüksek kazanç sağlayan Google AdSense reklam yerleşimlerinin nerede olduğunu öğrenmek ister misiniz? Web sitenizin Google AdSense reklamlarını optimize etmek, daha fazla reklam geliri elde etmenin harika bir yoludur. Sonuçta, reklamlarınızın yerleştirilmesi, reklamların kendisinden daha önemlidir.

ADSENSE REKLAM YERLEŞİMİ YAPTIRMAK VE +300 DAHA FAZLA KAZANMAK İSTER MİSİNİZ?

Adsense Reklam Yerleşimi Satın almak için Tıklayınız

Bu makalede, herhangi bir web sitesinde en iyi AdSense reklam yerleşimlerinin nerede olduğunu göstereceğiz. Böylece, daha fazla para kazanmak için kendi sitenizin reklam gösterimlerini ve tıklamalarını en üst düzeye çıkarabilirsiniz.

1. İçerik İçerisindeki Reklamlar

İçeriğinizin ortasına bir reklam koymak, sitenizin ziyaretçilerinin dikkatini çekmek ve tıklamalarını sağlamak için harika bir yoldur. Ne de olsa, blogunuzun içeriğindeki bir reklam, paragraflar arasında bir ara verir ve okuyucuları reklamı görmeye zorlar.

Süper müdahaleci değildir, bu da site ziyaretçilerinin reklamınızı tıklayacağı ve size biraz para kazandıracağı veya sitenizin içeriğiyle etkileşime geçme şansınız artar .

Bu AdSense reklam yerleşiminin bu kadar etkili olmasının nedeni, web sitenizin katına yakın olmasından kaynaklanmaktadır. Bu şekilde, okuyucular içeriğinizi beğendiklerinde okumaya devam etmek için ilerleyebilir.

Ya da, okuduğunu beğenmedikleri takdirde, reklamınızı görmeye devam ederler ve hatta tıklayabilirler. Web sayfanızı zaten terk etmeyi planlıyor olsalar bile.

Digital Inspiration’ın blog yayınından hemen sonra bir AdSense reklamı nasıl içerdiğine bir göz atın :

Bu Google AdSense yerleşimini seçerseniz, yayınladığınız reklamın küçük olduğundan emin olun. Banner reklamlar veya uzun reklamlar, çok fazla perakende alanı kaplayacağından ve sitenin ziyaretçilerinin zıplayabileceği katın altına düştüklerinden bu işe yaramayacaktır .

Site ziyaretçilerinin sitenizin içeriğiyle etkileşime girip girmediğini öğrenmek isterseniz, Google Analytics’teki hemen çıkma oranınızı nasıl bulacağınıza ilişkin eğiticimize göz atın .

2. Gezinme Menüsü altında

Google, sitenizin en üstünde çok fazla sayıda AdSense reklamı yerleştirirseniz ve sitenizin içeriğini katlamanın altına çekerseniz sizi cezalandıracak olsa da, orada çok fazla reklam koymadığınız veya banner reklamınızı yaptırmadığınız sürece kıpır kıpır bir oda vardır. çok uzun.

Daha önce belirttiğimiz harika bir örnek, makalemizde , Google AdSense’ten en fazla gelir elde eden web sitelerinin türleri hakkında , CatForum.com’dur .

Gezinme menüsünün altındaki alanı ve içeriğin üstünü mümkün olan en iyi şekilde kullanırlar.

Reklamları, sitenin içeriğini etkilemeyecek kadar ince, ancak web sayfasını ziyaret eden herkesin göreceği kadar açık. Bu, kullanıcıların dikkatini çekecek ve reklamın neyle ilgili olduğunu görmek için onları tıklamaya ikna edecektir.

3. Boşlukta

İçeriğinizin her iki tarafındaki boşlukları kullanmak, başka bir sıcak nokta olan AdSense yerleşim konumudır. Bu reklamlar genellikle büyüktür ve kullanıcıların içeriğinden çok fazla uzaklaşmadan insanların dikkatini çekmek için cesur grafiklere sahiptir.

Bu, iyi performans göstermelerinin nedenlerinden biridir ve RALkleuren.com gibi siteler reklam geliri oluşturmak için kenar çubuğu alanlarını kullanır.

Uzun, dikey reklamlar en iyi boşluk olan AdSense yerleşimi için kullanılır ve çok sayıda gösterim ve tıklama üretebilir.

Sadece web sitenizin mobil ekranını test etmek istediğinizden emin olmak istersiniz. Bu sayede, reklamlarınız, kullanıcıların web sitenizi ziyaret ettiğinde, reklamlarınızın istediğiniz gibi görüntülendiğinden emin olun.

AdSense Tıklamaları izle

Artık en yüksek kazanan en yüksek üç Google AdSense reklam yerleşimini bildiğinize göre, AdSense yerleşimlerinizin gerçekten sizin için çalışmasını nasıl sağlayacağınızı bildiğinizden emin olun. Sonuçta, her web sitesi farklıdır ve bir kişi için ne işe yaramayabilir?

Neyse ki, bugün piyasadaki en iyi Google Analytics eklentisi Monster Insights’ı kullanıyorsanız , aşağıdakileri yapmak için MonsterInsights reklamlarını izlemeyikullanarak AdSense reklam tıklamalarınızı kolayca izleyebilirsiniz :

  • Her bir AdSense reklamının kaç tıklama aldığını öğrenin
  • Web sitesi sitenizin ziyaretçilerinin en çok nerede oturduğunu keşfedin
  • Düşük performans gösteren reklamları kaldırın ve daha fazla gelir elde etmek için en iyi AdSense reklam yerleşimlerinizi kullanın

Web sitenizdeki reklam tıklamalarını izleme hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Google Analytics’te AdSense’in nasıl izleneceği ile ilgili eğiticimize göz atın .

Ayrıca, web sitenizde reklam izlemesi yaptıktan sonra  , web sitenizin reklamlarının tıklama oranlarını izlemek için AdSense raporlarınızı Google Analytics’te görüntüleyebilirsiniz. Böylece, en yüksek kazanç sağlayan Google AdSense reklam yerleşimlerinin ne için olduğunu öğrenebilirsiniz. sen.

Yani, orada var! Artık en iyi AdSense reklam yerleşimlerini ve web sitenizde en çok tıklamayı alanların nasıl izleneceğini biliyorsunuz. Daha da fazla reklam geliri oluşturmak istiyorsanız , kazancınızı artırmak için 4 Google AdSense ipucumuza göz atın .

Bir önceki yazımız olan İnstagramda Birini Nasıl Engellerim (Ayrıntılı Kolay Anlatım) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yazın