7 Adımda Kolayca WordPress Sitesi Nasıl Yapılır?

WordPress Web Tasarım – 7 Adımda bir WordPress sitesi nasıl yapılır ?

WordPress site yapma 2019 oluşturulması ve bakımı nispeten kolay olan bir blog veya web sitesi oluşturmak istiyorsanız, WordPress’den başka bir yere bakmayın. Bu yazılım herkese açık (açık kaynak), kurulumu, bakımı, bakımı ve arama motoru dostudur. Aşağıda belirtilen adımları uyguladığınız sürece, yakında WordPress web geliştirme sanatında ustalaşacak ve hiç zaman kaybetmeden mükemmel bir web sitesine sahip olacaksınız.

WordPress sitesi nasıl yapılır sorusuna resimli anlatım yapmak isterdik fakat size videolu anlatım yapacagız. WordPress site yapma 2019 yılında da en çok arananlar listesine girecektir muhtemelen. Çünkü wordpress site kurma ve wordpress de site yapımı e ticaret sitesi ve kurumsal site yapmak artık bir kaç tıkla mümkündür.

WordPress sitesi nasıl yapılır

1. Adım: Bir Alan Adı Kaydı

Gerekli olmasa da, web siteniz için bir alan adı satın almanız şiddetle tavsiye edilir. Sitenizi oluşturmak için bir WordPress web tasarım şirketinin hizmetlerini işe aldıysanız, sitenizin daha profesyonel görünmesini sağladığı için bir alan adı satın almanızı tavsiye eder. Bir blog ile büyük ölçüde önemli değil, ancak bir işletmenin yanına gitmek için bir web sitesi oluşturuyorsanız, web sitesi alan adınızın işletmenizin adıyla eşleştiğinden emin olun. Ayrıca, bir alan adının bulunduğu bir blogun daha profesyonel görüneceğini ve unutulmaz bir alan varsa daha fazla ziyaretçi çekeceğini de unutmayın. Kısa, çabuk etki alanları daima daha çok tercih edilir, ancak yüksek talep ve dolayısıyla yüksek fiyatlar nedeniyle her zaman kolay değildir.

2. Adım: Doğru Barındırma Şirketini Seçme

Kesinlikle Tavsiye Edebileceğim Firma Güzelnet’tir. İNDİRİMLİ FİYATLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Hosting olmadan, web sitenizi Dünya Çapında Web’de gösteremezsiniz. İhtiyacınız olan şey hakkında iptali değilseniz, bununla ilgili birisiyle konuşmanız gerekecektir. Örneğin, minimum / yalnızca metin içerikli yepyeni bir blog başlatıyorsanız yalnızca temel barındırma gereksinimine sahip olacaksınız. Ancak, çok fazla içerik barındıran ve çok sayıda ziyaretçiyi çekecek geniş bir web sitesi yayınlıyorsanız daha güçlü bir barınağa ihtiyacınız olacaktır. Bir hosting şirketi ararken, her zaman en ucuz sağlayıcıya gitmeyin. Hayatta söyledikleri gibi, ödediğiniz şeyi alırsınız.

Hosting şirketinin ilk önce WordPress tema tasarımını desteklediğinden emin olun.ve yeterli destek sağladıklarından emin olun. Siteniz azalırsa veya bir sorun çıkarsa ve barındırma şirketleri hatasıysa, konuyu zamanında sıralamak için hazır olacağını bilmeniz gerekir.

3. Adım: WordPress Kurulumu

Web sitenizi / blogunuzu yüklemek için barındırma yönetim panelinize (alaninizadı.com/cpanel) giriş yapmanız ve Fantastico simgesini aramanız gerekecektir. Ardından bu simgeye tıklamanız ve WordPress bağlantısını aramanız gerekir. Bu bağlantıya tıkladığınızda, WordPress yazılımını sunucudaki bir klasöre yükleyeceksiniz. Daha sonra sitenizin adı ve nereye yükleneceği (alan veya alt dizin) istenir.

Son olarak, web sitesinin yönetici paneline giriş yapmanızı sağlayacak bir şifre sağlamanız istenecektir. Bu süreç korkutucu görünebilir ve sadece WordPress web geliştiricileri tarafından yapılması gereken bir şey olabilir , ancak gerçek şu ki bu süreci biraz dikkatli ve sabırla yönetebilirsiniz.

Adım 4: Bir Tema Seçme

Eğer seçim için binlerce ücretsiz ve ücretli WordPress temaları değilse, internet yüzlerce vardır. Bu nedenle doğru WordPress Web Tasarımını bulmakçok zor olmamalı. Sadece Google veya Bing’i kullanmanız gerekecek ve yakında ihtiyacınız olanı bulmaya gideceksiniz. Zaman ayırın ve elde etmeye çalıştığınız konuya en uygun temayı bulduktan emin olun.

Doğru temayı bulduktan sonra, sıkıştırılmış dosyaları bilgisayarınıza indirin. Dosyaları açın ve ardından yeni temayı FileZilla, SmartFTP gibi FTP yazılımlarını kullanarak sunucudaki temalar klasörüne (wp-content-themes) yükleyin. Bu işlem tamamlandıktan sonra yönetim paneline giriş yaptıktan sonra yeni temanızı seçmek için ‘görünüm’e tıklayın ve ardından’ yeni ekle’ye tıklayın. Tarayıcınızı yenileyin ve yeni temanızı gösterebileceksiniz. Yine, bu karmaşık WordPress web development gibi görünebilir , ancak gerçek bu işi kendiniz yönetebilirsiniz.

5. Adım: Web Sitenizi Büyük Arama Motorları için Optimize Etme

WordPress optimizasyon Bunu yapmak için ayarlara tıklamanız, permalinklere gitmeniz ve ‘özel yapı’ seçeneğini işaretlemeniz gerekir. ‘/%Postname%.html’ ekleyin ve değişikliğinizi kaydedin. Bu değişiklik, web sayfalarınızın arama motoru dostu adreslere sahip olmasını sağlar. Bu değişiklikle, yeni bir gönderi veya sayfa oluşturduğunuzda, anahtar kelimelerinizi başlığa ve içeriğe ekleyebilirsiniz, böylece arama motoru örümcekleri içeriğinizi dizine ekler. Ayrıca , hepsi bir arada SEO paketi eklentisini yükleyerek içeriğinizi optimize edebilirsiniz .

6. Adım: Web sitenizi tanıtın

Web sitenizi tanıtmaya yardımcı olacak on yöntem aşağıda listelenmiştir

• Yüksek kaliteli, orijinal içerik yazın
• Orijinal, ilgili makaleler üretin ve makale dizinlerine gönderin
• Bir haber bülteni veya e-bülten sunun
• Ziyaretçiler yorum bırakıyorsa, yanıt vermeyi unutmayın
• Sitenizde sosyal medya simgeleri olduğundan içeriğinizi paylaşın
• RSS beslemelerini RSS dizinlerine  gönderin
• Blog dizinlerine blog gönderin
• İçeriğinizin videolarını oluşturun ve video paylaşım web sitelerine gönderin
• Orijinal bir basın bülteni yazın ve çeşitli basın bültenlerine gönder
• Web sitenizi çevrimiçi dizinlere gönderin

7. Adım: Ziyaretçilerinizi izleyin

Kaydolduğunuz bazı barındırma şirketleri zaten site istatistiklerine erişmenizi sağlar. Bu da size web sitenizi / blog’unuzu kaç kişinin ziyaret ettiğini, nereden geldiğini ve sitenizi bulmak için kullanılan anahtar kelimeleri size önemli bilgiler verir. . Bu istatistikler çok önemlidir, çünkü sitenize gelen trafiği artırmanıza izin verir. Bunu, web sitenize / blog’unuza bağlı bir e-posta hesabınız olduğu sürece kullanabileceğiniz Google Analytics ile de yapabilirsiniz.

CetinkayaAjans.com sizler için profesyonel WordPress Web Tasarımı, Eklentiler, Temalar ve Tema Geliştirme hizmetleri sunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan WordPress Ücretsiz Ping Listesi 2019 (Google'da Doping Etkisi) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yazın